• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
31 Mart 2012 Cumartesi

Bizi yanıltan yamultan 'Eco!'

Bu şampiyonanın en savaşçı takımı Rivas Ecopolis denebilir. Ancak rakibe göre savaş taktiği geliştirip, sonuca gittiler. Kanarya'yı da, oyunu yavaşlatarak, uyuttular. Doğrusu, iki şampiyonluk adayımızı, bu mütevazı Madrid takımına kurban vermek, doğrusu çok koydu!
İlk iki periyotta oyunu, lider alıp, lider bitirdiler. Yakın ve yardımlaşmalı savunmalarından bunalan F.Bahçeli oyuncular, yeterli boş şut alanı bulamadı. Bu da özellikle dış atış denemeklerinde kısır kalmalarına yol açtı. 0/3'lük üç sayı denemeleri de, bunu ispatlıyordu. Ayrıca 8 top kaybı yaptılar. Bu da ilk yarıda 11 sayı geride kalmalarına bile yol açtı. Neyse ki, devrenin son saniyelerinde, farkı 5 sayıya kadar düşürüp, ikinci yarıya umutlu başladılar.
UMUDUN TÜKENİŞİ
Ancak, ikinci devrenin ilk dakikaları 'umudun tükenişi'ne sahne oldu. Jones, Carson ve Cruz'dan yenilen basketlerle, fark 2 dakika içinde 12'ye çıktı. F.Bahçe Antrenörü Dikeoulakos, hemen her şeyi yapmasına rağmen, Ecopolis'in inatcı savunmasını bir türlü kıramadı. Ninemin yaşındaki (!)  35'lik iki gardları Aquilar ve Valdemoro, oyuna daldıklarında, tecrübeleriyle çok iyi iş çıkardılar. Onlar seti iyi yönettikçe, Jones faydalandı.
Biz mi? Ribaundlarda geri kalıp, top kayıplarımızı, alışkanlık haline getirince, bazen Angel ve Tamane'nin sayılarıyla, 1-2 basket aşağı çeksek de, farkın yeniden artmasını önleyemedik. Böylelikle 3. periyotu 12 farkla 46-58 geride bitirdik.
CRUZ İPİMİZİ ÇEKTİ
Son periyot, son umuttu ama double-team zengini Ecopolis savunması, F.Bahçe hücumlarını kolay önlüyordu. İspanyol takımının hücumları da, kontrollu ve sabırlıydı. 32.19'da fark böylece  48-62'lik skorla ilk defa 14'ü buldu. Son 3 dakikaya girilirken, biraz düzelen savunma ve peş peşe  hücumlardan çıkan sayılarla F.Bahçe farkı 63-68 ile 5'e kadar düşürdü. 49.2 saniye kala 67-71 ile  4'e kadar düşen fark, Ecopolis'in hücumda geri pası ile bize geçen top sayesinde, Birsel'in üçlüğü ile 43 saniye kala 70-71'lik skorla bire indi. Nine 31.9 saniye kala 1/2'lik isabetiyle, 70-72 yaptı. Cruz kaptırdığımız topta, turnikesiyle ipimizi çekti! 70-74'lük skorla, finalin kapısından dönmek, iki takımımızla elenmek çok acı verdi!

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''