• $15,9376
  • €16,8734
  • 943.829
  • 2393.61
18 Haziran 2011 Cumartesi

Bir Dinozor'un not defterinden

Her iki takımı da, verdikleri muhteşem mücadeleden dolayı, hararetle kutluyorum.
26 yıl önce genç bir basketbol yazarıydım ve şimdiki Basketbol Federasyonu Başkanımız Turgay Demirel'in kaptanlığını yaptığı G.Saray ile şu anda TOFAŞ'ın en kıdemli yöneticisi Efe Aydan'ın kaptanı olduğu F.Bahçe, 1984-85 sezonu play-off  finalinde kapışmışlardı.
İlk maçı G.Saray 89-83 kazanmış, rövanşı F.Bahçe 90-83 almıştı. 3. maçı 74-68 kazanan G.Saray şampiyon olmuştu. Ben de, seriyi kaleme almıştım. Bir de, nasip bugüne imiş...
Ancak 26 yıl sonra ezeli rakipler, bir play-off finalinde, yine kapıştılar. Bizi heyecan denizinde sürüklediler.
Gençlik gerilerde kaldı. Şimdi 'Potaların Dinazoru!' olarak, bu seriyi kaleme aldık.
YAKIŞTIRAMADIM!..
Hepsine kucak dolusu tebrikler. F.Bahçe'yi, şampiyonluğa tabii ki, takım oyunu götürdü ama hasta hasta gayret ettiği 2 maç dışında inanılmaz savunması ve hücumuyla pes ettiren 'Üç Sayı Gülleleri!'yle 'Gemisini Yürüten Kaptan Ömer Onan'ı en başta kutluyorum.
Bu F.Bahçe'yi şampiyonluğa götüren diğer oyuncuların başında da Emir ve Oğuz geliyor. Unutmadan ekleyelim. Başkan Aziz Yıldırım, koca sezon F.Bahçe'yi hiç yalnız bırakmadı. Oyuncularının, teknik kadronun, hep yanında oldu. Futbol kadar, basketboldan da heyecan duydu. Onu es geçebilir miyiz...
Amatör dallara diğer kulüplerin de önem vermesi konusunda, Türk Sporu'nda tek önder olduğu için 'Bir Amatör Dallar Aşığı!' olarak, onu da gönülden kutluyorum.
Bu maçın kritiğini yapıp da ne olacak! Bir 'Dinozor!'un not defterinden, pasajlar geçtik. Gençlere, bir şeyler göstermek istedik. Kısacası F.Bahçe ile G.Saray'ın geçmişi ve bugününü anımsatarak, hissettiklerimizi yazdık. Bu arada ateşli Galatasaray taraftarına dün akşamki hareketi hiç yakışmadı.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister