• $7,426
  • €9,0108
  • 442.726
  • 1535.82
01 Eylül 2011 Perşembe

Bençten gelen kahramanlar!

Bençten gelen oyuncularla, Portekiz'i darmadağın ederek turrnuvaya moralli başlamak, güzel tabii... Tamam Portekiz, bize rakip olabilecek bir takım değil ama biz Portekiz'e değil, oyuncularımızın iyi işlerine bakıp diyoruz ki, 'Hazırlık maçlarındaki performansın ötesine geçtik.'
Oysa bu maçın sadece 2 sayı atabildiğimiz ilk 4.30 dakikasına bakınca, 'Hazırlık maçlarındaki moral bozucu performans hala devam ediyor' değerlendirmesi yapılırdı. Ancak oyuncularımızın bu durumu belli ki, o anlardaki tedirginlikleri ile ilgiliydi. Çünkü 6. dakikaya girilirken, skorda ilk defa öne geçip, sonra her geçen dakika farka gitmeyi başardılar. Bunu yaparken başarılı bir oyun sergilediler.
Maçın en dikkat çekici yanı, Portekiz'e karşı 'Bençten gelen oyuncularımızın skora müthiş katkısı olmasıydı.' Sadece şunu söylediğimde, ne demek istediğimi anlayacaksınız; 'Evet, kronometre 31.32'de seyrederken, 68-38 ile tam 30 farka ulaştığımızda, 68 sayımızın, 33'ü 'Bençten gelen oyuncularımıza pardon kahramanlarımıza aitti.' Kim di bu bençten gelenler?
NE VARSA YAPTILAR
Başta Enes ve Emir, Cenk, menk!.. Taaa!.. İzzet'e kadar... Sayı, ribaunt, asist... Ne varsa yaptılar.
Bir takımın benci bu kadar yüksek verime ulaşabiliyorsa, o takım, bu şampiyonada olmazsa, gelecek şampiyonada Avrupa Şampiyonu olur.
Bu maçta yıldız oyuncularımıza, çok fazla iş düşmedi desem, yalan olmaz. Zaten koçumuz Orhun Ene de, daha gençler farkı rahat şekilde korudukça, onları riske sokmadı.
Enes, Portekiz'i teslim alırken, başrole soyundu. Maç sonunda ikiliklerde 7/9 isabet yakalayarak,14 sayı üretirken, 7'de ribaunt aldı. Emir 9 kritik sayı yaptı. Bençten gelenlerden Cenk 8 sayı ve 4 ribauntu ile bayağı hoşa gitti! 2.14'lük gencecik dev İzzet 2 sayı, 4 ribaun ve oyunuyla, umut verdi.
Hep gençleri anlattık. Kendilerini sıkmadan, Hido 14 sayı attı, Kerem 6 asist yaptı.
Güzel bir maçtı. Portekiz, bitti, sıra B.Britanya'da...

<p>Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı. Vatandaşlar bunun  takibini nasıl yapabilir? İ<span>ki d

Aşının koruyuculuğu ne zaman başlar?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beş asırlık Tarihi Maraş Çarşısı'nın dış cephesi yenileniyor

Başkan Erdoğan, Elazığ'da deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı