• $7,4021
  • €9,0182
  • 441.016
  • 1537.05
14 Kasım 2011 Pazartesi

Aman Kerem beni rüsva eyleme!

G.Saray MP, galibiyeti çok zorladı. Başarabilirdi de ancak Kerem Tunçeri'yi yakın savunamadı. Kerem de 'Efes Zaferi'nin lideri oldu.
Startta Efes, Lakovic'i Sinan ve Ilievski ile kilitlemeye çalıştı. Sinan, ilk dakikalarda Efes'in hızlı hücumlarında çok etkiliydi. Fast-break'ten 'Smaçlarla süslü, turnike basketler' üreterek Efes'in skor liderliğini ele geçirmesini sağladı. İlyasova ve Barac'ın da basket üretimine geçmesi, Efes'in işini kolaylaştırdı.

SAĞ GÖSTERİP...
Ancak bu Shipp'in müthiş savunmasından değil, Efes Koçu Ufuk Sarıca'nın sağ gösterip sol vurmasındandı. Kerem ile vurup işi bitirdi! Shipp, Vujacic'in savunmasıyla meşgul olunca hücum gücü düştü. Efes 'Hareketli ve boş alan bırakmayan savunma'sını iyi uyguladığı anlarda, G.Saray'ın skor yollarını kesmeyi başardı. 
G.Saray'ın Lako-Ender ikilisini oyuna sürüp çift guardlı yolu seçmesi, ilk dakikalarda skoru lehine çevirmesinde etken oldu. Ancak Efes; Lako'ya Ilievski'yi, Ender'e de Kerem'i 'Fena halde zamklayıp' bu oyunu bozdu. Üstüne Barac'ı G.Saray pota altına sızdırıp skoru lehine çevirdi. Efes'in devreyi 32-37 ile 5 farkla önde tamamlamasındaki önemli etken de, 12-17 ile ribauntlarda, rakibe fark atmasıydı.

FURKAN ATEŞLEDİ AMA
Son periyotta Furkan'ın bloku Aslan'ı gaza da getirdi! Bu, maçın kırılma noktası bile olabilirdi. Fark nitekim 2'ye kadar düştü. Fakat yine Kerem Tunçeri sazı eline aldı
 'Aman Kerem beni rüsva eyleme!' türküsünü anımsatan muhteşem performansıyla, takımınının yüzünü kara çıkarmadı.

<p>Başkan Erdoğan: Türkçe'de kelime katliamı oldu </p><p>KÜLTÜR VE TURİZM ÖZEL ÖDÜLLERİ </

21 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ankara'nın en yaşlı iki kadınına koronavirüs aşısı yapıldı

Bülent Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu