• $8,4871
  • €10,2819
  • 499.861
  • 1441.33
07 Aralık 2013 Cumartesi

Adı ‘Emir’di fena ‘kemirdi!’

Bu maçın tek kahramanı olmamalı aslında. Ancak, yine de bir kahraman yaratmak istesek; ‘kesinlikle Emir Preldzic’ olurdu. 1/5’ten ikilik ve üçlük tam 8 boş şuta imza atsa da, oyun kuruculara desteği, 6 ribaunt ve 8 asistlik performansıyla, takımını zafere taşıdı. Emir, kendinden çok, arkadaşlarını oynattı. 8 şahane asistle, Kanaryalar’ı skor yollarına taşıdı. CSKA’yı fena kemirerek, yedi bitirdi!
Üçüncü periyot hariç, F.Bahçe genelde iyi savunma yaptı. İlk 2 periyotta rakibin dış oyuncularına, rahat şut pozisyonu vermeyerek, üç sayı yollarını tıkadı. Sadece 5 üçlük deneme yapabilen CSKA’lılar, sıfır çekerken, F.Bahçe rakibi, hem içeriden hem dışarıdan vurdu. McCalebb, Vidmar, Emir, Kenan, Bogdan, Kleiza ve Bjelica, CSKA pota altı savunmasını darmadağın etti. Çember altından ganimet mükemmeldi! 7/14’lük üçlük isabet ise skor hakimiyetini pekiştirdi. Bu iki periyotta ilginç olan, F.Bahçe’nin hiç serbest atış kullanmaması ve buradan sayı gelmemesiydi. F.Bahçe, rakibin hücum setlerinde iyi savunmasıyla, asist üretimini kısıtlarken, CSKA’ya 3-11’lik asist üstünlüğü de sağladı.

YİNE SONU MUTLU BİTTİ

F.Bahçeli oyuncular, 3. periyodun ilk 5 dakikasında, Rus savunmasını aşmakta çok zorlandılar. Hücum seti organizasyonumuz çok aksadı. Asist üretimi sıfırlandı. 3 ikilik, 4 de üçlük şutun da potayı ıskalamasıyla, CSKA 6 sayı farkı kapattığı gibi, 5 sayı da öne fırladı. Son iki periyodun yıldızı, Obra’nın F.Bahçe’ye geldiği an, transfer etmeyi çok arzu ettiği milli takımdan öğrencisi Teodosic’di. CSKA’ya can verdi. Bogdan ve Kleiza, Kanarya’nın çoğu maçta olduğu gibi, finişe doğru yine hızlanmasını sağladı. Bir maç daha finişte mutlu bitti!

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

Tüm bildiklerinizi unutun! Seyahat ve deniz yolculuklarını kökten değiştirecek

Filistinli aileler, işgalci İsrail saldırılarından korunmak için okullara sığındı

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı