• $17,9687
  • €18,3882
  • 1033.44
  • 2795.06
14 Ekim 2015 Çarşamba

Teşekkürler Kazakistan Teşekkürler matematik

En uçta Hakan Çalhanoğlu’nun serbest oynadığı bir 4-6-0’la başladık. 6 tane kısa pas oyununda başarılı ve top tekniği yüksek orta sahaya ilaveten sağdan sürekli zorlayan Şener’le ilk 45’te topa daha çok sahip olan taraftık. Ancak İzlanda ilk 15 dakika ve ilk yarının son 5 dakikasında Birkir Bjarnason önderliğinde özellikle kanatlardan oyun üstünlüğü kurdu. Lagerback usulü 4-4-2 ile grubu alt üst eden nüfusu küçük olsa da futbol yüreği ve kolektif oyun aklı büyük bir performans sergileyen İzlanda yine bizi fazlasıyla zorladı. Bu ilk yarıdaki toplam 20 dakikalık İzlanda oyun üstünlüğünün sebeplerinden birisi de yaptığımız basit pas hataları oldu.

Bizim adımıza ilk yarının en iyisi ise şüphesiz Çek Cumhuriyeti’ydi! Bizim Türkiye’nin kaybetmesinden başka çaresi olmayan Hollanda’ya deplasmanda ilk 35 dakikada 2 gol atan Çekler adeta kadememize girdi! Devre arasında Çekler’in başarısı hesaplarımızı baştan yapmamızı sağladı. En iyi 3.cü olup direkt gitmemiz için olmazsa olmaz olan Kazakistan galibiyetini de beklemeye başladık. Ancak tüm bu hesapların tutması için öncelikle 2. yarıda ilk 45’ten daha iyi oynayıp İzlanda’yı yenmemiz gerekiyordu. Ya oyuncu ya da oyunumuzu değiştirmeliydik. Fakat 2. yarıya aynı 11 ve aynı oyunla başladık, uzun süre de öyle devam ettik. Maçlar öncesinde bizi en azından play-off’a götürecek olan 1 puan adına (Burak Yılmaz sakatken) 4-6-0’la başlamak iyi bir fikirdi. Ancak 65. dakikada Kazakistan, Letonya deplasmanında 1-0 öne geçip 1 dakika sonra da Çekler, Hollanda deplasmanında 3. golü atınca İzlanda karşısında 1-0’lık galibiyetle play-off’la uğraşmadan direkt Fransa 2016’ya gidecektik. Ancak golü neredeyse İzlanda atıyordu ki 71’de Hakan Balta son 4 maçta 3. kez rakip golü engelleyen kritik müdahaleyi yaptı.
Hemen ardından 3 dakikada 2 santrforumuzu oyuna aldık. Arda liderliğinde hırslandık, golü aramaya başladık. 77’de ise Gökhan Töre hırsını kontrol edemeyince 10 kişi kaldık ve kalan sürede hücumlarımızda süreklilik sağlayamadık.
Fakat bizi Kazakistan-Çek Cumhuriyeti aktarmalı olarak ısrarla play-off’suz Fransa’ya götürmek isteyen “matematik şansı”mız Selçuk’un sanat eseri frikik golüyle birleşince bileti aldık.

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor