• $7,4148
  • €9,035
  • 442.558
  • 1542.45
22 Mayıs 2011 Pazar

Rol modeli Necip

Necip'te başka türlü bir siyah-beyaz futbol yüreği var... Rıza Çalımbay'ın emek abideliği, Gökhan Keskin'in akıcılığı ve bir nevi '2011 model baba Hakkı ruhu'nun harika bir sentezi Necip! Bıraksalar sayfalarca Necip'i yazarım. Zaten son 2 yıldır bir ailem, bir de Necip! Süleyman Seba'dan sonra yaşayan insanlar arasında Beşiktaş'a en çok aşık olan kişi olan Zeki Demirkubuz abiyle gece 2'de bile Necip üzerine konuşuyoruz. Sabah kalkıyorum bakıyorum ailemin sağlığı iyi, aklıma hemen Necip geliyor: 'Necip iyi midir, sabah kahvaltıda ne yemiştir, kalbini kıran birisi var mıdır?' vs vs. Uzun lafı kısası öz kardeşim kadar seviyorum ben Necip'i...
Necip son 8 sezondaki günlük başarı ve başarısızlıklardan farklı olarak siyah-beyaz bir umut ışığı. Sadece biz siyahla nefes alıp beyazla nefes verenler için değil. Bizi boşverin, biz Baki'li takımı bile çok sevdik! Ama asıl önemli olan Necip'in Atınç'lar, Rıdvan'lar, Onur'lar, Cumali'ler için umut ışığı, rol modeli olması.
Dün gece dakikalardan 11'di. Gaziantep maçın o ana kadarki en tehlikeli akınını geliştirmişti. Ben hariç herkes gol diye ayağa kalkarken kademede Necip'i gördüm, bir anda 15 cm kadar sıçradı, adeta havada boyu uzadı ve son anda topu uzaklaştırdı. Kademesindeki Atınç baskı altında olmasına rağmen 10 yıldır Beşiktaş A takımı formasını giyiyormuşçasına Gökhan Keskinvari bir soğukkanlılıkla topu Onur'a kazandırdı. Sonra Aurelio topu Orhan Gülle'ye kaptırdı, bir kez daha neşemizi kaçırdı! Bu yaştan sonra Aurelio'nun Beşiktaş'a faydalı olma ihtimali mi daha yüksek, yoksa Orhan Gülle'nin Beşiktaş'ta kalıp Necip'in başarılı partneri olma ihtimali mi daha yüksekti sahi?
BOBO GİDERSE
Bazen Beşiktaş altyapısında yetişmiş kadar ateşli oynayan, bazen de 'Saha dışı nedenler'e takılıp kendisinin kötü bir karikatürüne dönüşen Bobo'ya da parantez açmak lazım. 11 numaralı formayı gasp eden adam 'Türk futboluna hizmet' gerekçesiyle Türk vatandaşı olduysa, Bobo'nun spor bakanı olmak bile hakkıdır. Eğer Bobo giderse, adını her duyduğumuzda buruk da olsa gülümseyeceğiz! Belki bir Ferdinand ya da Kuntz değil ama bazılarına göre çok daha fazlasını hak ediyor!

<p>Gelişen piyasalara para akımının devam ettiği sürece Türkiye'nin önde olacağını söyleyen  Ekonomi

Merkez Bankası'nın faiz kararı piyasalara nasıl yansıyacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hastane kapısında 5 gün sahibini bekleyen vefalı köpek Boncuk, dünya basınında

İHA fabrikası Ankara'da üretime başladı