• $7,3657
  • €8,9573
  • 436.888
  • 1536.11
01 Mayıs 2011 Pazar

Portekiz üçlemesi

Maçın adı büyük. Ancak taraftarlar ile birkaç oyuncuyu bir kenara bırakırsak ilk yarıdaki futbolun büyüklüğü çok tartışılır. Beşiktaş'ta Necip & Ernst ikilisi gibi modern futbolda geçer akçe olan defansif ve ofansif açıdan eşit ağırlıklı iki yönlü merkez orta saha yok. Ancak Galatasaray tarihinin en kötü orta sahasına sahip. Bu yüzden de ligde birkaç takım hariç neredeyse tüm takımlar karşısında en azından bir yenilgi aldılar zaten.
Quaresma, Türkiye ligi standartlarına göre muazzam yeteneklerle bezenmiş bir futbol sanatı abidesi. Tıpkı Quaresma gibi Sporting altyapısının altın çağında yetişen bir başka özel futbol sanatçısı Simao ise ailevi sorunlarını atlattıktan sonra yetenekleri ölçüsünde başarılı bir performans sergilemeye başladı. Simao, sadece hücumun kanatlarında adam eksiltme ve mesafe tanımaksızın rakip kaleyi bulabilmesi özellikleri ile değil, kolektif oyun yapısına katkısıyla da fark yaratan bir oyuncu.
Bir diğer Portekizli yetenek Fernandes de katkısıyla mesela Galatasaray'da merkez orta saha kontenjanından oynayan oyunculara göre ligimiz standartlarının üstünde bir yetenek. Keşke daha makul bir bonservisini alma opsiyonu olsa da bir dahaki sezon da Fernandes'i siyah-beyaz formayla izleyebilsek!
RÜŞTÜ & ATINÇ
Rüştü Reçber'in ise bir an önce bu sezon kırılan gönlü alınmalı, icabında hem kaleci hem de antrenör olarak Beşiktaş'a hizmet etmeye devam etmeli. Savunma, nokta transferlerle yenilendiği ve altyapıdan yetişen yetenekler ilk 11'e adapte edildiği ölçüde Galatasaray'a göre Beşiktaş önümüzdeki sezon için daha da fazla umut verecektir. Mesela bu maçta kupa finalinde cezalı olan Toraman yerine Atınç'a şans verilse Beşiktaş yine de bu maçı kazanmaz mıydı? Bence hem maçı, hem de yerli kontenjanından yetenekli bir stoperi kazanırdı. Atınç bu Galatasaray maçında da şans bulamazsa seneye muhtemel bir şampiyonluk mücadelesinde kendisine görev düştüğünde tansiyonu yüksek bir maçta nasıl kendine güven duyan bir performans sergileyebilir ki?

<p>İstanbul'da kaçak yollarla ülkeye sokulan oyuncakların bulunduğu depoya baskın düzenlendi. Bağcıl

Kaçak oyuncak deposuna baskın anı görüntülendi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında

Sosyal medyada en çok paylaşılan mantık soruları