• $7,6864
  • €9,1251
  • 416.906
  • 1529.44
18 Nisan 2011 Pazartesi

İştahla yeteneğin birleştiği an

Ertuğrul Sağlam geçtiğimiz sezon adeta suyun üstünde yürüyerek Bursaspor'u şampiyonluğa taşıdı. Buna kimileri 'Anadolu Futbol Devrimi' dedi, kimileri ise 'karşı devrim.' Hatta Sağlam'a 'Suyun üzerinde yürüdü çünkü yüzme bilmiyor. İstanbul takımları hata yaptı, onun da başına talih-tesadüf kuşu kondu!' diyenler bile çıktı.
Artık kim ne derse desin, şurası kesin: Bursaspor'un şampiyonluğu Sadri Şener'den önce kötü yönetildiği için 'uyuyan dev'i uyandırdı. Eğer bir Anadolu Futbol Devrimi varsa, onun ilk ateşini yakan Eskişehirspor, ateşi zirveye taşıyan da 6 şampiyonlukla Trabzonspor'dur. Geçtiğimiz sezon Bursaspor '2010 model Trabzonspor'a dönüşünce, Trabzonsporlular da 2011 lig şampiyonluğu için beş kere daha fazla istekli hale geldiler.
Maçın başında Avni Aker'deki o şampiyonluk ateşini hissetmemek için daha önce hiç futbol izlememiş olmak lazım. O taraftar desteği oyuncuların üzerinde baskıdan çok ekstra iştah oluşturdu. Zaman zaman 'bu ekstra iştah' duran toplarda karmaşaya bile yol açtı. Bir de tabii mesela Kayseri ve Bursa'dan önce G.Saray'a gelse sarı-kırmızıya gönül verenlerin kaleci kabuslarına tek başına son verebilecek olan Ivankov, Trabzon'u bir süre durdurmayı başardı.
Yine de gol Ivankov'un sakatlanmasından sonra oyuna giren Yavuz'un hatası değil. Şampiyonluk uğruna son haftalarda adeta 'kelle koltuk' oynayan Burak'ın iştahıyla yeteneğini birleştirdiği vuruş sonucu belirledi. Trabzon'un sezonun ilk yarısında puan farkıyla lider olduğu dönemde ligimizin istatistiksel açıdan en verimli orta sahası olan Colman'ın bu kadar form düşüklüğü yaşadığı dönemde Jaja ekstradan önem arz ediyor ama kendisi bunun ne kadar farkında?

<p>24 Ekonomi Müdürü Sadi Özdemir, yeni haftada ulusal ve  uluslararası piyasaların nabzını ve tüm b

Altın ve dolarda nasıl bir seyir var?

Adana'da yanan ormanlık alanlar tekrar ağaçlandırılmak üzere hazırlanıyor

Yaren Leylek ve Adem Amca, 10'uncu yılda da buluştu

Bitlis'te besiciler kış şartlarındaki zorlu mücadelesi