• $12,3856
  • €13,9875
  • 711.467
  • 1776.41
21 Ocak 2013 Pazartesi

Gulyabani bölüm 5

Malumunuz bir Kemal Sunal ve Şener Şen ustanın Gulyabani filmi var, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın romanından uyarlanan... Bir de Beşiktaş-İBB maçları... Dün geceyle beraber son 5 karşılaşması berabere biten bu maçlara bakınca siyahla nefes alıp beyazla nefes verenler için İBB adeta Gulyabani filminin yeşil saha versiyonu gibi.
Halbuki Beşiktaş maça adeta 'Feda Reloaded' modunda başladı. Ruh bir yana teknik açıdan da Beşiktaş gol yiyene kadar üstün olan taraftı. İlk 19 dakikada Beşiktaş, rakibinden tam 60 fazla isabetli pas yaptı. Ancak bu ruhsal ve estetik mücadeleyi skor tabelasına yansıtamadı. Bunun sebepleri de ilk 20 dakikadaki Almeida'nın hava topları haricindeki hareketsizliği, Olcay'ın mental-taktik dağınıklığı ve Holosko'nun kontrolsüz hırsından kaynaklanan tercih hatalarıydı.
Ancak maçı 1-1'e getiren golde 2012-13 model Beşiktaş'ın fark yaratan ruh-teknik dengesine bir kez daha şahit olduk. Sezonun en büyük yerli teknik harikası Oğuzhan'ın ustası Fernandes'e selam çakan korneri yarım penaltı kudretindeydi. Top Sivok'un bu sezon altın yumurtlayan kafasına geldiğinde ise tüm Şeref Bey ahalisi de zıplayarak Çek savunma sanatçısıyla beraber o kafayı gole çevirdi adeta!
OLCAY'IN AZMİ...
1-1'den sonra Olcay'ın 40 ve 46. dakikalardaki mücadelesi bir nevi gecenin Beşiktaş adına özetiydi. İki kez hata yapıp topu kaptıran Olcay o 2 pozisyonda da hatasını düzeltmek adına adeta 4 ayakla koştu. Sonunda da maçı 2-1'e getiren golde takım için azimle çalışanın köşeyi nasıl bulabileceğini herkese gösterdi! Gecenin bekleneni veremeyen isimlerinin başında gelen Almedia'nın o goldeki spektaküler pası da durmuş saatin günde 2 kez doğru zamanı göstermesi misaliydi.
KANİ KARACA TAKLİDİ
Maçı 2-2'ye getiren golü şampiyonluk yarışındaki diğer iddialı ekiplerden birisi yese ana akım medya sabahlara kadar program yapar! Doka'nın gol öncesi eliyle topu kontrol edişine basket maçında bile steps düdüğü çalınıyor! Ama işte o pozisyonda rahmetli Kani Karaca'nın taklidini yapan kişi ceza bile almaz. Hatta aksine mesleğinde yükseltilir. En başta İbrahim Toraman olmak üzere sahadaki birçok oyuncunun emekleri de taca çıkartılır!
<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor