• $13,5995
  • €15,2972
  • 793.427
  • 1951.17
21 Şubat 2013 Perşembe

Fikir 1 - Bilgi 1

İlk yarıda Schalke lehine ortaya çıkan % 61'lik topa sahip olma farkı, maalesef Almanya Bundesliga ile Türkiye Süper Ligi arasındaki kalite farkının saha içindeki izdüşümü. Yani büyük resme bakınca dün gece beklentilerin altında kalan Galatasaray'dan çok Türk futbolunun ta kendisi. Son 6 maç form grafiği üzerinden sıralama yaparsak Bundesliga'da sondan 4. sırada olan Schalke, Türkiye Lig lideri Galatasaray'a karşı deplasmandan 1-1'lik skorla dönüyor. Demek ki bizim ligin adı Türkiye Süper Ligi ama Almanya Bundesliga adıyla değil niteliği ile bizim ligden "çok daha süper"!

FUTBOL İZLEYİP KONUŞSAYDIK!

Tabii ki Hollanda Milli Takımı tarihinin en çok gol atan orta sahası Sneijder kanatta değil de attığı usta işi ara toplara kanattan kat edecek fuleli oyunculara kilit paslar verebilmek için santrafor arkasında merkezde oynasa daha verimli olurdu. Ancak bunu farkında olsa da Fatih Terim'in takım savunması dengelerini hesaba katarak sahaya sürdüğü farklı formasyon teorik açıdan çok büyük hata değildi.Çünkü Galatasaray Fatih Terim'in dönüşünden önce "Adnan'lar Gerileme AŞ" döneminde her şeyden önce gediklisi olduğu "Şampiyonlar Ligi takımı devamlılığı"nı kaybetti. Mesela sahanın açık ara en başarılı 3 oyuncusundan birisi olan Schalke kalecisi Hildebrand o dönemde Galatasaray'ın kapısından çevrildi. Çünkü dünyada Zapata'nın Hildebrand'dan daha iyi kaleci olduğu yanılgısına düşen sadece Adnan Sezgin vardı!

Eğri oturalım doğru konuşalım, birilerine yaranıp fazla çalışmadan para kazanmak isteyenler "marka değeri"nin içini boşaltıp bilgi sahibi olmadan parlak fikirleri varmış gibi davranırken hem ligimize hem de Avrupa'daki temsilcilerimize büyük kötülük yapıyorlar. Bu Schalke için "kötü" demek, Bundesliga yerine futbol dışında her şeyin konuşulduğu berbat programları izlemekle eş anlamlı.

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!