• $13,5316
  • €15,3114
  • 796.941
  • 1910.29
31 Ocak 2011 Pazartesi

Dünyaya dönüş!

Yıllardır Baki'lere, Tabata'lara katlanan bir futbolsever olarak alışık değildim! O yüzden Buca maçından beri kendimi UFO görmüş masum köylü gibi hissediyordum. Trabzon maçında ise o Portekiz kanatlı UFO'dan inip beni bambaşka bir futbol gezegenine kaçırdıklarını sanmıştım.
Dün de Beşiktaş maça uzun yıllardır alıştırmadığı kadar güzel oynayarak başladı. Ancak İBB hiç gol pozisyonu bulmadan golü buldu. Beni bir anda UFO'dan indiriverdi!

ÖLDÜRMEYEN YARA
Ne de olsa futbol, yaşadığımız hayatın metaforu: Futbol da tıpkı dünya gibi adaletsiz ve acı sürprizlerle dolu!
Aurelio, Beşiktaş'a geldiğinden beri en iyi futbolunu oynarken Camus'nün 'Yabancı'sındaki gibi bir anda basiret bağlanması sonucu oyundan atıldı! Cenk klasına asla yakışmayacak şekilde yediği golden sonra yaptığı kurtarışlarla en sevdiği yazar Nietzsche'nin meşhur sözünü hatırlattı: 'Öldürmeyen yara gürbüzleştirir sizi!'
Maçın özeti de bu sözde zaten: Beşiktaş sadece yara aldı. Cenk'in hatası günü kaybettirdi ama golden sonra tüm takımın mücadelesi ve 10 kişi kalınmasına rağmen estetik futboldan taviz verilmemesi yarayı iyileştirip geleceği kurtaracak bir futbol ilacı tadında!

UZAYA GİTMESEK DE...
Sahi Serpil Hamdi Tüzün hoca da Nietzsche'yi çok sever, Sergen'lere Feyyaz'lara okutmaya çalışırmış. Onun da futbolun Nietzsche'si tadındaki sözü aklıma geldi: 'Topu şişirerek aklınızca günü kurtarır, geleceği ipotek ettirirsiniz. Ancak kendi felsefenizle oynayıp modern futbolda inat ederseniz, gelecek sizindir!' 
Beşiktaş her maç böyle oynasın, yensin yenemesin hiç fark etmez! Sonuçta her maçta her şey bu kadar da ters gidecek değil ya! Ayrıca yenilirken de takımınızın oynadığı futboldan zevk alıyorsanız, şimdilik uzaya gitmesek de olur!

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor