• $13,5522
  • €15,3419
  • 798.609
  • 1910.29
24 Ocak 2011 Pazartesi

Dar alanda kısa paslaşmalar

Konya'nın dün geceki 'Ziya Doğan ve Yedi Önliberolar' taktiği karşısında dünyanın en futbol oynamaya iştahlı takımı Barcelona bile sıkılır, bir süre sonra Stoke City gibi oynamaya başlayabilir! Futbol dünyamızın en iyi insanlarından birisi olan Ziya Doğan'ın takımının bu kadar 'iyi futbol'dan uzak oynaması onun renkli futbol kariyerine ve kişiliğine saygı duyanları üzüyor.
KONYA KİLİTLEDİ
Dün geceki Bursaspor'un özellikle ikinci yarıda son 1.5 yıldır görmeye alıştığımız 'Ertuğrul Sağlam kalitesi'nde futbol sergileyememesinin ana sebebi de Konyaspor'un kilit sistemiydi. Konyaspor, 'Üründül'den çok Üründülcü' bir zihniyetle önce alanı sonra da maçı izleyenlerin futbol gönlünü daralttı. Son 1.5 yıldır hücumun bittiği anda takım savunmasını başlatan ve aynı hızla topu kaptığında rakibin bıraktığı boş alanları değerlendiren Bursaspor dün gece neredeyse hiç boş alan bulamadı.
Artık Volkan ile Ertuğrul Sağlam arasında tam olarak neler yaşandı bilmiyoruz. Beşinci şampiyonu yaratan Sağlam, Volkan'ı oynatsa da oynatmasa da bizden en az 1000 kat iyi bilir, o ayrı! Ancak Bursaspor'un yükselişinin saha içindeki baş aktörü olan Volkan'ın yokluğunda Yeşil-Beyazlılar'ın, Volkan'lı Bursaspor kadar yırtıcı ve hızlı olmadığı herkesin malumu. Son 6 ayda takımın daha önce alışık olmadığı kadar yoğun bir maç trafiği yaşaması da Bursaspor'un alışıldık yüksek temposunda oynayamamasının sebeplerinden birisi olabilir.
MILLER NE YAPABİLİR?
YİNE de bu takımı neredeyse sıfırdan oluşturan Ertuğrul Sağlam varken Bursa kolay kolay pes etmez. Miller tam anlamıyla bir nokta transfer. Özellikle Bursa'nın dün gece eksik olan en büyük kozu hızlı hücumlara çok yatkın bir oyuncu. Volkan sorunu halledilebilir ve Sercan beklenen sıçramayı yapabilirse, Miller bu takımın en büyük gol kozu olmaya aday.

<p>Ezgi Aşık soruyor, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik yanıtlıyor</p><p><

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi?

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor