• $8,4106
  • €9,9812
  • 489.27
  • 1408.81
19 Ağustos 2013 Pazartesi

Alman altyapısı semt üstyapısı

Formalar yeni (ve süper!), hocalar yeni, takımlar yeni, sezon yeni ama hakemler aynı! Üstelik de bu kez 5 hakem birden var ama ne Ersan'ın Onur'a yaptığı faulü ne de Colman'ın Pektemek'e yaptığı kartlık hareketi görebilen 1 hakem dahi yok!
Hakemler, "daha çok sayıda tas" ama aynı hamam misali, 5'i 1 standardı tutturamıyor. Beşiktaş'taki en önemli yenilik ise Atiba. Biliç'in ısrarla istediği, bu kadar istemekte ne kadar haklı olduğunu dün geceki performansıyla bir daha gördüğümüz Atiba Hutchinson, PSV'nin istikrarlı görev adamlarından biriydi. Dün gece ise Beşiktaş'ta sadece asli görevini yapmakla kalmadı, stoperinden santrforuna herkesin kademesine girdi, herkesle verkaç yapıp alanı diklemesine genişletti. 

ATİBA EFEKTİFLİĞİ GEREKLİ

İlk yarıda hücum hattındaki Pektemek ve Dentinho karmaşık çalımlar yerine Atiba sadeliği ve efektifliğinde oynasalardı, maçın akışı erkenden değişebilirdi. İlk yarıda Beşiktaş 52 daha fazla isabetli pas yaptı, topa %16 daha fazla sahip oldu ama rakip kaleye şut sayısında rakibinden sadece 1 fazlaydı. İkinci yarıda ise yüksek potansiyelini sadece Hamburg'da göstermiş olan Gökhan Töre girince Olcay da kendine geldi. 2 golde de emekle yeteneğini birleştiren Olcay'ın takipçiliği tam da Alman altyapısının fark yaratan temel unsuru: "Sen pozisyondan vazgeçmeden o pozisyon bitmez!"
Gökhan Töre ise Olcay'dan bile yetenekli, sadece Leverkusen altyapısından Real Madrid'e gol attığı günden beri mental açıdan istikrarsız. Töre, geçen sezon hayal kırıklığı yarattığı Rubin'den çok Biliç-Önder Özen ortak yapımı bu yılın Beşiktaş'ında potansiyelini istikrarlı bir şekilde performansa dönüştürebilecek kalibrede.
İstikrar demişken yılların "Zulümpiyat"ını nihayet "Yeni İnönü'nün canlı maketi" misali Olimpiyat'a dönüştüren taraftarın istikrarı da ayrı bir yazı konusu olur. Dün gece saha içinde onların özlemlerini sahaya hem ruh hem de akıl olarak yansıtan daha sağlam, daha sabırlı ve çok daha disiplinli bir takım vardı. Başlangıç için her şey iyi ama 90 dakikada 89 pas hatası biraz fazla. Oğuzhan geçen sezon bıraktığı yerden dönene kadar o 89 pas da şimdilik nazar boncuğu olsun. Trabzon'un ise şimdilik daha fazla sabra ve Mustafa Reşit Akçay etkisine ihtiyacı var.

<p>Sosyal medyadan #HelpTurkey etiketiyle yayılan ve bir kesimin devletin mücadelesini hiçe sayarak

'Help Turkey' provokasyonu

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor