• $13,5602
  • €15,3832
  • 790.625
  • 1979.83
18 Şubat 2013 Pazartesi

7'de sıfır çeken yönetim

Ezeli rekabette oynadığınız üst üste 7. Fenerbahçe maçında 5. kez sahadan yenik ayrılıyorsanız ve o 7 maçta tek bir galibiyetiniz dahi yoksa büyük resme bakmak lazım. Günü, daha doğrusu kendisini kurtaracağım diye geleceği ipotek ettiren yönetim zihniyeti, Şenol Güneş gibi evrensel bir değeri bozuk para gamsızlığı ile harcayıp yine kendince günü kurtardığı yanılgısına düştü. Dilerim bu yenilgiden sonra bir başka değerli teknik adam Tolunay Kafkas da aynı şekilde harcanmaz çünkü Trabzonspor'un asıl sıkıntısı teknik direktörde değil.

CANLI 'BAMBA'
Trabzon maça çok da kötü başlamadı. Hatta çok tartışılacak pozisyonda topun tamamı çizgiyi geçti mi geçmedi mi? Bu satırların yazıldığı anda o pozisyonun piero görüntüsünü görmüş değilim. 
Ancak bir anda F.Bahçe'nin öne geçtiği pozisyonda Bamba'nın hatasını görmek için pieroya falan gerek yok. Kaleciniz Onur'un geri pas rahatlığı ile tutmaya hazır olduğu pozisyonda rakip forvetler bile Bamba kadar 'Trabzon aleyhine' bir hareket yapmazdı. 
Eğer elinizdeki en iyi stoperiniz o pozisyonda o hatayı yapıyorsa, bunun birincil nedeni yönetimin her sezon sil baştan kurduğu kadroların istikrarsızlığından, başka bir şeyden değil. Eldeki başarılı, istikrarlı oyuncuları elde tutamayarak her sezon sil baştan kadro kurarsanız, yeni oyuncular ne kadar iyi olursa olsunlar takıma alışana kadar iş işten geçiyor.

DEĞİŞİM HEMEN ŞİMDİ!
Ligin en iyi pasörlerinden Adrian ile Colman orta sahanızdayken, taraftar için evinizdeki en önemli maçın henüz ilk yarısında dakika başına 1'den fazla pas hatası yapıyorsanız, yine asıl mesele yönetimsel kadro mühendisliğinden kaynaklanıyor demek. Ezeli rakibinizin ilk 45'te sizden 69 daha fazla isabetli pas yapmasına izin veriyorsanız, Selçuk İnan'ı kaybedince yerine Barış Özbek'i monte etmeyi düşünen futbol yönetimi, değil Şenol Güneş ya da Tolunay Kafkas'la Mourinho ile bile çalışsa günü kurtaramaz! O yüzden Trabzon'da hemen bugün çok şey değişmeli!

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı