• $13,41
  • €15,1659
  • 793.195
  • 1933.4
4 Mart 2016 Cuma

Nani’deki değişim

Yeni oyuncular, yeni hoca ile üç kulvarda hedefe gitmek, çalkantılı dönemlere rağmen büyük başarıdır. Bunun nedeni, hocanın Türkiye şartlarını ve takımı tanımasıdır.

Dün kalede Ertuğrul’un oynaması değişim ve doğru hamlelerin bir göstergesidir. F.Bahçeli futbolcular arasında gizli anket yapsanız, “Hangi kaleci oynadığı vakit sahada daha rahat oluyorsunuz?” deseniz, cevap “Volkan ve Ertuğrul” çıkar.
Çünkü defans da hatta orta saha da kalede Fabiano olunca rahat değiller. Ayrıca yediği golde hatası olması rağmen yıllardır kalesini Türk kalecilere emanet eden F.Bahçe, bu geleneğini de Ertuğrul ile devam ettirmeli.

Pereira rövanşı kolay olan kupada, “yorgunları, sakatları” dinlendirerek ikinci on birini sahaya çıkardı. Kim oynarsa oynasın bu takımın sistemi otomatikleşmeye başladı. Belki topu kazandıkları vakit boş alanda çok pas yapıyorlar gibi görünüyor ama tempo yaptıkları vakit hücum oyuncularının hareketli olmaları, kısa paslarla pozisyon üretmeleri, oyunda yön değiştirmeleri, uzun toplarla gol aramaları oturmuş durumda. Topu ayağına alan, hücum pozisyonunda kime top atacağını biliyor.

Bu sistemin içinde olmak isteyenlerin kafa yapıları da değişime girmiş gibi.

Mesela, Nani. Topu kazanmak, hücuma destek vermek için devamlı boş alanlara kaçtı. Çalım yapmadı. Tek top oynadı. Fernandao’ya attırdığı gol ve diğer arkadaşlarını pozisyona sokması da bunun işareti.

Meireles oynamaya hazır, kıvamına gelmiş. Orta sahada mücadele ediyor, top kazanıyor. Hücuma da destek veriyor.
Ba için de rahat maçtı.

Kadlec’in profesyonelliğine hayranım. Çek Milli Takımı’nda oynuyor. F.Bahçe’de kadroya giremediği vakit sorun çıkarmıyor, ağzını açmıyor. Görev verildiği vakit de sol bek, stoper, orta saha nerede görev verirsen oynuyor.

Mehmet Topuz’un attığı gol de bir başka güzel. Bu arada Amedspor’un kalecisini de yabana atmayın. İlk yarı en az üç gol kurtardı. Topuz’un golünde de yapacağı bir şey yoktu. En azından o mesafeden o şu beklemiyordu.

Bu maç Pereira’nın istediği “Bütün futbolcularım her an her şeye hazır olmalı” düşüncesi için iyi bir görüntü oldu. Ciddi kadro ile oyuna başlaması da kupada istekli olduğunu gösterdi.

Ozan ile Diego'yu oyuna alması ise Akhisar maçı öncesi orta sahada kimi tercih edeceğinin göstergesi olabilir.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Yılan zehrinin insan kanına etkisi! Gözlerinize inanamayacaksınız...

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!