• $7,3599
  • €8,9528
  • 436.829
  • 1536.11
29 Mart 2016 Salı

Kartal'ı Alper ile Volkan dağıttı

F.Bahçe futbol olarak Beşiktaş'ı ilk yarıda sahada ezdi. Hücum zenginliğinin, rakibe oyun kurmaya fırsat vermemesinin tek nedeni var. O da Volkan ile Alper'in kanatlarda oynaması...
Yani taraftarın gönlünden geçen "Van Persie'li 5 yabancının yanında 6 Türk genci ile sahaya çıkması."
İlk yarı sonunda notlarıma bakıyorum. Beşiktaş'ın bir tek Quaresma ile pozisyonu var.
F.Bahçe'nin ise tek kale oynadığı maçta Diego, Volkan, Van Persie ile kaçırdığı düzine ile pozisyon var. Diego biraz arkadaşlarının futboluna ayak uydursa, karşılaşma skor olarak ilk yarıda biterdi.
Beşiktaş'ın defansı kötü... F.Bahçe'nin oyun planında ise stoper Alexis'in üzerine oynamak vardı. Ama bir tarafta Volkan, diğer taraf da Alper, Beşiktaş'ın iki kenar bekini darmadağın ettiler. Hele Alper'in İsmail Köybaşı'nın sağından atıp solundan geçmesi... Ve çabukluğu ile 3 metre fark atması... Volkan Şen'in oyunun başında attığı müthiş golün hazırlanışını da Alper yaptı. Oyundan çıktığı vakit üzülmesi, ağlaması da "Formayı aldığı, güzel oynadığı maçı tamamlayamaması", Gökhan, Volkan, Topal'ın iğne ile sakat sakat oynadığı maçta arkadaşlarından uzak kalması yüzünden.
Cüneyt Çakır, Fenerbahçe maçlarına kafası takık çıkıyor… Belgesi de Beck'in Volkan Şen'in sırtına tabanı ile vurması... Fenerbahçeli futbolcu rakibinin tekmesinden sırtını göstermesine rağmen, bu pozisyona sarı kart bile veremedi. Çünkü kafasında Aziz Yıldırım var. Oysa Fenerbahçe'nin kaderi ile oynuyor.
İkinci yarıda Beşiktaş iyi görünse de bu kez sahneye Volkan'ın kurtarışları, Diego'nun yerine giren Ozan'ın futbolu ön plana çıktı. Ozan'ın akıllı oyunu ve Nani'ye 'Al da at' dediği pozisyon ile gelen 2. gol F.Bahçe'nin hak ettiği galibiyetinin ürünüydü...
Sonuç:
F.Bahçe galibiyeti hak etti. Üzülen de, Beşiktaş'ı destekleyen Galatasaraylılar oldu.

<p>'Dünyada bir pandemi gerçeği var. Türkiye'de pandemiyle mücadele ediyor. Ekonomik ve sosyal hayat

'Marketlerdeki etiket anarşisi önlenmelidir'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Diyarbakır'ın ''çılgın projesi''ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı