• $17,9438
  • €18,2901
  • 1017.62
  • 2980
6 Mayıs 2016 Cuma

Diego’yu nasıl ikna etti?

Diego’nun ismini on birde gören, şaşırdı. Oysa gayet normal. O protestolar olunca ne hocasının üstüne yürüyüp küfretti ne de sırtından formasını çıkardı. Tam tersine elini göğsüne götürerek taraftarlara “Haklısınız” diyerek saygı da gösterdi.
Bizim futbol kültürümüzde iyi oynadığın zaman alkışlamak da, omuzlara almak da... Kötü oynadığın vakit de en ağır şekilde protesto etmek de. Hatta “Sevdiğimiz-sevmediğimiz” diye ayırım yapmak da bizim kültürümüzde var.
Pereira ise farklı düşünüyor.

Maçtan iki gün önce Diego ile özel bir görüşme yaptı.

Şöyle dedi: “ Futbol hayat gibidir. Her zaman her şey istediğimiz gibi olmaz. İşler ters gittiğinde mücadele etmeyi de öğreneceğiz. Futbolun içinde acı çekip tecrübe kazanmak da var. Sen profesyonelsin. Bundan da dersler çıkarmalısın.”
Pereira futbolcusunu kazanmak adına, Diego da profesyonellik adına gereğini yaptı.

Bundan sonra soru şu olmalı:

Yeni hoca, yeni futbolcularla F.Bahçe şampiyon olsa da olmasa da başarılı bir sezon geçirmiştir. Pereira’nın bir yıllık sözleşmesi daha var. Tecrübe de kazandı. Gönderip, yerine yeni bir hoca almak zaman kaybı olabilir. Peki Pereira kalırsa Diego ne olacak? Onun da sözleşmesi devam ediyor. Kiraya vermek ne kazandırır? Veya ne kaybettirir? Diego’nun şanssızlığı Alex’in yerine gelmesi ve çıtanın yükseklerde olması.

Maça gelince hiçbir önemi olmayan bir doksan dakika. Kjaer bildiğimiz çizgisinde, kalitesinin en üstünü gösteriyor. Volkan Şen yine farklı futboluna devam ediyor. Topu ayağına aldığı vakit, tribünlere zevk ile birlikte heyecan, rakip takıma da korku veriyor. Onun dışında hepsinin aklı, bu haftaki maçlarda. Şimdilik kupa finali kimsenin umurunda değil.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Bayiden 3 milyon TL'ye sıfır lüks cip aldı hayatının şokunu yaşadı

Bakan Soylu paylaştı! Daha önce hiç böyle görmediniz

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler