• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
14 Ocak 2016 Perşembe

Bol gollü maçlar izleyeceğiz gibi

F.Bahçe ligin ilk yarısında altı maçı 1-0, üç maçı da tek farklı (2-1) kazandı. Çok da pozisyona girdiği maçları olmuştu. En son Sivas maçında 24 pozisyon bulmuştu. Taraftar futboldan memnunda ama tek farklı galibiyetlerde rahat maç izleyemiyordu.

Oysa Türkiye’deki futbol anlayışını öğrenen Pereira önce defansın gol yememe kurgusunu oturttu. Şimdi de hedefinde, gol bölgelerinde etkili olmak var.

Şunu söyleyebilirim:

F.Bahçe’yi bu haftadan itibaren çok gol atan bir takım olarak izlemeye hazır olun. Eskişehir maçında erken bir gol bulursa farklı galibiyetlerin perdesini açar.

Çünkü yapılan idmanlar, taktikler ve özel konuşmaların dışında sahaya yansıyan küçük de ola detaylar var. İleride basan, rakip topu kazandığı vakit, ani baskınlarla kazanıp, şok ataklar yapan, devamlı oyunu rakip kaleye yığmak isteyen futbola dönüyor. Diego gibi takımı ileriye iten, uzun şok toplarla arkadaşlarına pozisyon üreten bir anlayış var. Caner ve Gökhan gibi oyunu kenarlara yığıp yüksek toplarla gol pozisyonları hazırlayan veya yüksek ritimle rakip kaleye çapraz giren iki futbol ustası da görev başında.

Van Persie, “Ben idmanlarda değil, oynaya oynaya havamı bulurum” diyor. Doğru yerlere doğru koşular yapıyor. Daha fazla topla buluşursa o da patlama yapabilir.

Burada bir sorun; Ozan’ın “güven eksikliğini aşamaması.” İyi toplar atmak istiyor ama ”Hata yaparım” korkusundan acele ediyor. Yanlış pas verdiği vakit de kendisine kızıyor, bir-iki dakika oyundan kopuyor. Oysa büyük takımın futbolcusu bunları aşmalı.

Bu maçın skoru önemli değil. Sakatlıktan korkan ve Eskişehir maçını düşünen Pereira rölantide bir futbol istemişti. Onun kafasında sakat olan Diego ile Gökhan ve Caner’in durumu vardı. Onları gördü. Bir de Alves’i ama Kjaer’i kimse kesemez.

Kısacası F.Bahçe ilk yarıdan daha farklı. Özellikle “1-0 olsun bizim olsun” diyenlere duyurulur.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

400 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı