• $ 7,3505
  • € 8,6736
  • 461.486
  • 1100.26
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
04 Haziran 2020 Perşembe 10:42 | Son Güncelleme:

Zonguldak bayram namazı saat kaçta?

Bayram namazı niyetiyle vatandaşlar evlerinde Duha (kuşluk) namazı kılabilecek. İşte Diyanet Zonguldak Ramazan Bayramı Duha (kuşluk) namazı saati vakti ve namazın kılınışı...

Ramazan Bayramının ilk gününde her ilin kendi bayram namazı saatinde minarelerden bayram günlerinin şiârından olan tekbirler getirmek suretiyle bayram coşkusu yaşatılacak. Bayram namazı yerine vatandaşlar duha (kuşluk) namazı kılabilecek. 

ZONGULDAK BAYRAM NAMAZI SAATİ KAÇ 2020?

Diyanet'e göre, Zonguldak'ta bayram namazı 24 Mayıs 2020 Pazar günü saat 06:01:00'da kılınacak.

DİYANET BAYRAM NAMAZI AÇIKLAMASI

Hanefî mezhebine göre bayram namazının sahih olması için hutbe dışında Cuma namazında aranan şartların yerine gelmesi gerektiğinden, bayram namazının cemaatle kılınması şarttır. Herhangi bir sebepten dolayı bayram namazını cemaatle kılamayan kimsenin bunu kaza etmesi gerekmediği gibi bu kişinin tek başına bayram namazını kılması da gerekmez. Bayram namazını camide cemaatle kılamayanların, evlerinde iki veya dört rekât olarak duhâ/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle nafile namaz kılmaları müstehabtır.

Şafiî mezhebine göre de bayram namazının bir yerde ve topluca kılınması esastır. Bununla birlikte değişik sebeplerle cemaate katılamayanların münferit olarak kılması da caizdir. Buna göre cemaate katılmayan kişiler, kadınlar, çocuklar ve yolcular evlerinde münferiden bayram namazını kılabilirler. Bayram namazlarını sünnet olarak gören Şafiilere göre yalnız başına kılacak kimsenin hutbe okuması şart değildir.

Muharrem İnce'nin amacı ne?

Muharrem İnce'nin amacı ne?

Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de

Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de

Balığın yanında helva neden tüketilir?

Balığın yanında helva neden tüketilir?

Altın fiyatları 13 Ağustos 2020 ne kadar oldu? Çeyrek altın ka&#x

Altın fiyatları 13 Ağustos 2020 ne kadar oldu? Çeyrek altın kaç TL?