• $8,6771
  • €10,3715
  • 495.78
  • 1408.67
04 Haziran 2020 Perşembe 10:42 | Son Güncelleme:

Zonguldak bayram namazı saat kaçta?

Zonguldak bayram namazı saat kaçta"

Bayram namazı niyetiyle vatandaşlar evlerinde Duha (kuşluk) namazı kılabilecek. İşte Diyanet Zonguldak Ramazan Bayramı Duha (kuşluk) namazı saati vakti ve namazın kılınışı...

Ramazan Bayramının ilk gününde her ilin kendi bayram namazı saatinde minarelerden bayram günlerinin şiârından olan tekbirler getirmek suretiyle bayram coşkusu yaşatılacak. Bayram namazı yerine vatandaşlar duha (kuşluk) namazı kılabilecek. 

ZONGULDAK BAYRAM NAMAZI SAATİ KAÇ 2020?

Diyanet'e göre, Zonguldak'ta bayram namazı 24 Mayıs 2020 Pazar günü saat 06:01:00'da kılınacak.

DİYANET BAYRAM NAMAZI AÇIKLAMASI

Hanefî mezhebine göre bayram namazının sahih olması için hutbe dışında Cuma namazında aranan şartların yerine gelmesi gerektiğinden, bayram namazının cemaatle kılınması şarttır. Herhangi bir sebepten dolayı bayram namazını cemaatle kılamayan kimsenin bunu kaza etmesi gerekmediği gibi bu kişinin tek başına bayram namazını kılması da gerekmez. Bayram namazını camide cemaatle kılamayanların, evlerinde iki veya dört rekât olarak duhâ/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle nafile namaz kılmaları müstehabtır.

Şafiî mezhebine göre de bayram namazının bir yerde ve topluca kılınması esastır. Bununla birlikte değişik sebeplerle cemaate katılamayanların münferit olarak kılması da caizdir. Buna göre cemaate katılmayan kişiler, kadınlar, çocuklar ve yolcular evlerinde münferiden bayram namazını kılabilirler. Bayram namazlarını sünnet olarak gören Şafiilere göre yalnız başına kılacak kimsenin hutbe okuması şart değildir.

<p>Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Artı1 TV'yi kimin kurduğunu sorup, 'Dürüst ve güvenilir(!) gazeteciler

Can Ataklı'dan 'Artı1 TV' iddiası! 40 milyon lira hangi CHP'li tarafından buharlaştı?

yemek yiyen hayvanların ilginç ve bir o kadar da komik halleri

ODTÜ'den Marmara'da ''derin'' inceleme

Kanal İstanbul' neler sağlayacak? İşte merak edilenler