• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Ocak 2020 Perşembe 07:39 | Son Güncelleme:

Zemheri ne demek? Zemheri kelimesinin anlamı nedir?

Zemheri ne demek" Zemheri kelimesinin anlamı nedir"

“Zemheri ne demek?” sorusu araştırılıyor. Oyuncuları arasında Alperen Duymaz, Ayça Ayşin Turan, Caner Cindoruk, Hazal Filiz Küçükköse gibi isimlerin yer aldığı yeni dizi Zemheri her hafta Salı akşamları izleyici karşısına çıkıyor. Yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı dizi ile ilgili merak edilenler arasında Zemheri’nin kelime anlamı da yer alıyor. Haberimiz içerisinden merak edilen soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Zemheri kelimesinin anlamı araştırılan konular arasında yer alıyor. Zemheri dizisinin izleyicileri kelimenin ne demek olduğunu öğrenmek istiyorlar. Show TV’nin yeni dizisi her hafta çarşamba akşamları ekrana geliyor. Oyuncuları arasında Alperen Duymaz, Ayça Ayşin Turan, Caner Cindoruk, Hazal Filiz Küçükköse gibi isimlerin yer aldığı dizi ile ilgili detaylar haberimizde sizlerle.

ZEMHERİ NE DEMEK?

isim, Arapça zemherir

Türk Dil Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre zemheri kelimesi kara kış anlamına geliyor.

Uğuldayan ve uluyan anlamına gelen 'Harir' kelimesi ile kış anlamına gelen 'Zam' kelimesinin birleşiminden oluşan 'Zamharir, günümüze kadar zemheri şeklinde ulaşmıştır.

Zemheri, 22 Aralık tarihinde çıkmakta olan ve yaklaşık 40 gün süren soğuk günleri ifade etmektedir.

ZEMHERİ DİZİSİ KONUSU

Firuze ve Ayaz... İki güzel yürek, iki aile yükü taşıyan çocuk. Kaderin bir araya getirdiği yollarını saf, tertemiz aşklarıyla döşemektir tek dertleri.

Taşımak zorunda oldukları yükleri, birbirlerine duydukları sevgiden aldıkları güçle omuzlarlar. Tüm bu zorlukların içinde küçücük, kendilerine ait bir geleceğin umudunu yeşerttiler. Ta ki kader fikrini değiştirip yolundan dönene kadar…

Ayaz öyle bir yol ayrımında kalır ki; merkezinde Firuze’nin taht kurduğu hayatından, hayallerinden, geleceğinden vazgeçmek zorunda kalır. Kalbini istemese de Berrak’a teslim eder. Bu feda annesi uğrunadır. Ancak arkasında acı ve hayal kırıklığı içinde bıraktığı Firuze’nin yüreği taşlaşır. İlk ve son defa inanmıştır, artık kalbinin kapıları inanmaya sonsuza dek kapalıdır.

Fakat hayat yine bildiği gibi yazar hikâyeyi, bir kördüğüm noktasında denk getirir herkesi. Firuze babasının suçsuzluğunu ispatlamak her şeyini ortaya koyduğu anda beklemediği bir sınavdan geçmek zorunda kalır. Kalbini kıran adamı, babasının özgürlüğü için mücadele etmek zorunda kalacağı Ertan’ın yanında bulur. Hayat bu dörtlü çıkmazda Firuze’ye ne getirecektir?

<main><p>Ege Denizi’nde merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6.6 büyükl

İzmir'de deprem anında denizde girdap oluştu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Brokolinin faydaları saymakla bitmiyor! Brokoliyi nasıl tüketirsek daha sağlıklı olur?

İzmir'de deprem! Vatandaşlar sokağa döküldü