• $8,1077
  • €9,7083
  • 454.843
  • 1378.37
05 Nisan 2021 Pazartesi 22:14 | Son Güncelleme:

Zap yutmadı, PKK kaçırdı! Çocuklarını örgütün videosunda gördüler

Zap yutmadı, PKK kaçırdı! Çocuklarını örgütün videosunda gördüler
AA

‘Zap'a düştü' denilen çocuğu PKK kaçırmış. Hakkari'de ‘Zap Suyu'na düşerek öldü' denilen 9 yaşındaki çocukları Hamza'nın terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını öğrenen Adıyaman Ailesi, evlatlarına kavuşmak için 5 yıldır mücadele ediyor.

Hakkari'ye bağlı Kırıkdağ Köyü'nde 9 Mart 2016'da 9 yaşındayken kaybolan Hamza Adıyaman'ın ailesi, çocuklarının Zap Suyu'na düştüğünü sandı. Günler süren arama çalışmalarında bir ize rastlanmadı. Oğullarının boğulduğunu düşünen aile, 6 ay sonra izledikleri videoda Suriye'de terör örgütü PKK/YPG kampında teröristlerce silah eğitimi verilen çocukların arasında Hamza'nın da olduğunu fark etti.

TERÖR KAMPINDA GÖRDÜK

Teröristlerce kaçırılan çocuklarını aramaya Irak'ın kuzeyine giden Adnan ve Rukeyda Adıyaman çifti, Hamza'yı alamadan döndü. Çocuğunu kurtarmak isteyen aile, Diyarbakır, Hakkari ve Van'da HDP il binaları önündeki eylemlere katıldı. 5 yıldır oğluna hasret baba Adıyaman, "Çocuğumu Hakurk'taki PKK'lıların içinde gördüm. 'Oğlum' diye bağırdım, kaçırdılar. İki yıl sonra bize mektup geldi, oğlumun Kamışlı'da bir evde olduğu yazılmıştı. Mektubu devlete götürdük. Bu çocuğun eline silah verilir mi? Bu nasıl bir vicdansızlıktır" dedi.

ELLERİNİ BAĞLAYIP GÖTÜRMÜŞLER

Küçük bir çocuğun kaçırılarak eline silah verilmesine isyan eden anne Rukeyda Adıyaman, Hamza'nın nasıl kaçırıldığını şöyle anlattı: "Oğlum ayakkabısını bile kendisi giyemezdi. 9 yaşındaki çocuk onlar için ne yapacak? Çocuğumun katil olmasını istemiyorum. Ellerini, ayaklarını bağlayıp ağzına bant vurarak kaçırmışlar. Oğlum bizi duyuyorsan polise, askere teslim ol."

  • terör örgütü
  • zap suyu
<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler