• $7,2985
  • €8,7952
  • 402.196
  • 1527.45
24 Ocak 2021 Pazar 11:06 | Son Güncelleme:

Yürek yakan açıklama: Anne babasını hala hastanede sanıyor...

Yürek yakan açıklama: Anne babasını hala hastanede sanıyor...
DHA

Konya'da meydan gelen çifte cinayette pencereden bakıp, anne ve babasının cansız bedenlerini gören yeğeni 11 yaşındaki İsmail Mete Koçak'ın çiftin öldüğünden haberinin olmadığını belirten Abdullah Koçak'ın kardeşi Aziz Koçak, "Yeğenimiz, hem öksüz hem de yetim kaldı. O hala anne- babasını yaralı sanıyor" dedi.

Konya’da market dönüşü evlerinin önünde öldürülen Gonca Pekşen ile Abdullah Koçak çiftinin 11 yaşındaki oğlunun, ebeveyninin hâlen yaşadığını sandığı ortaya çıktı. Hayatını kaybeden Abdullah Koçak’ın ağabeyi Aziz Koçak, çifte cinayetin arka planına dair konuştu.

DHA’da yer alan habere göre, 11 yaşındaki İsmail Mete Koçak’ın anne ve babasının öldüğünden haberi olmadığını belirten amca Aziz Koçak, “Yeğenimiz hem öksüz hem de yetim kaldı. Anne babasının hâlâ yaralı olduğunu sanıyor.” dedi.

Yasak aşk iddiası yalan mı?

Zanlı Özkan Can’ın işlediği çifte cinayete gerekçe olarak “eşi Nadire T. ile Abdullah Koçak arasında yaşanan yasak aşk”ı göstermesiyle ilgili konuşan Aziz Koçak şunları kaydetti:

“Yasak aşk iddiaları kesinlikle doğru değil. Yengem Gonca Pekşen ve zanlının karısı Nadire T. çocukluk arkadaşıdır. Aralarında ilkokuldan beri birbirlerini çekememezlik vardı. Sürekli husumet yaşıyor, sürekli tartışıyorlardı. Sürtüşmeler küfürleşme boyutuna ulaşınca davalık oldular.”

Şantaj iddiası

Nadire T.’nin Abdullah Koçak’a mesaj yoluyla şantajda bulunduğunu öne süren Aziz Koçak, ağabeyinin şantaja boyun eğmediğini savunarak şöyle konuştu:

“Zanlının eşi Nadire T., ağabeyim mesajlar atarak şantajda bulunmuş. Kocası yurt dışından geleli 9 ay olmuş. Böyle bir namus davası olsa olayın içeriğini öğrenir öğrenmez kapıya dayanır, vurur. ‘Ben namusum için yaptım’ der. Ama aradan 9 ay geçmiş.”

İki aile arasındaki eski tartışmalardan dolayı mahkemelik olduklarını ve mahkeme heyetinin ağabeyi Abdullah Koçak lehine karar verdiğini belirten Aziz Koçak, “Mahkemenin kararını kaldıramayıp sokak ortasında yeniden tartışmaya başlamışlar. Ağabeyimle yengemin marketten dönmesini bekleyen zanlı, her ikisini de çocuklarının gözü önünde katlediyor.” dedi.

Ortada bir namus davası olmadığını yineleyen Aziz Koçak, “Madem böyle bir namus davası var, yengemi neden vurdu? Çocuğu neden yetim bıraktı? Madem karısıyla ilişkisi varmış, onu neden vurmuyor? Namus tek taraflı mı oluyor?” sözlerini kullandı.

Arka plan

Boşandıktan sonra yeniden birlikte yaşamaya başlayan Gonca Pekşen ile Abdullah Koçak, marketten döndükleri sırada evlerinin önünde Özkan Can isimli şahıs tarafından öldürülmüştü.

Yapılan otopsi sonucunda Abdullah Koçak’ın vücudundan 10, Gonca Pekşen’in vücudundan ise 5 kurşun çıkarılmıştı.

Gözaltına alınan Özkan Can, yaklaşık bir yıl önce eşi Nadire T. ile Abdullah Koçak arasında ilişki olduğunu öne sürerek eşinin uygunsuz fotoğraflarını Abdullah Koçak’a göndermesinin ardından boşandıklarını söylemişti.

İfadesinde “husumetli komşularıyla karşılaştıklarını ve Gonca Pekşen’in kendisine ve eşine hakaretler yağdırmaya başladığını” belirten Özkan Can, “Eşi Abdullah Koçak da onu onaylayan cümleler kurdu. Eşime hakaret etmelerine dayanamadım, ruhsatlı tabancamla ateş ettim.” demişti.

<p>Türkiye ekonomisi koronavirüs salgınıyla mücadeleyle geçirdiği 2020 yılını yüzde 1,8'lik büyüme r

Kademeli normalleşmede kafe ve restoranlara gelebilecek yeni teşvikler neler?

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu