• $8,1855
  • €9,6665
  • 502.14
  • 1152.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Temmuz 2020 Salı 08:59 | Son Güncelleme:

YKS 2020 birincisi Gürkan İnal hangi okul mezunudur?

YKS 2020 birincisi Gürkan İnal hangi okul mezunudur"

YKS sonuçlarının 28 Temmuz'da açıklanması beklenirken ÖSYM 1 gün öncesinden duyurmuş oldu. Sonuçların açıklanmasının ardından ise tam puan alarak birinci olan adaylar da belirlendi. Bu yıl TYT birinciliğini 5 aday paylaştı, AYT'de de 5 kişi birinci oldu. YKS birincilerinden biri ise Gürkan İnal'dı. Gürkan İnal'ın mezun olduğu okul dikkatleri üzerine çekerken, okulun genel müdüründen kutlama mesajı geldi.

 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen YKS sonuçları belli oldu. Sınav sonuçlarının 28 Temmuz'da açıklanması beklenirken ÖSYM 1 gün öncesinden duyurmuş oldu. Bu yıl TYT birinciliğini 5 aday paylaştı, AYT'de de 5 kişi birinci oldu. YKS birincilerinden biri ise Gürkan İnal oldu. Gürkan İnal'ın mezun olduğu okul dikkatleri üzerine çekti.

GÜRKAN İNAL HANGİ OKULDAN MEZUN OLDU?

TYT'den tam puan alarak birinciliği diğer 5 kişiyle paylaşan Gürkan İnal, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi'nden mezun oldu. Gürkan İnal, bu kadar yüksek bir derece beklemediğini söyledi.

Birinci olmasına ilişkin düşüncelerini ise şu şekilde belirtti;

"Üniversite sınavında bir derece bekliyordum, ama bu kadarını beklemiyorum, açıkcası gördüğümde çok şaşırdım ve bir o kadar da mutlu oldum. Henüz üniversite tercihime karar vermedim, ancak bölüm tercihim Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden yana olacak. Okulumun ve verdiği çok yönlü eğitimin bu başarıda etkisi büyük."

GÜRKAN İNAL'A TEBRİK MESAJI

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Genel Müdürü Sevinç Atabay, yaptığı açıklamada İnal'ı kutlayarak şunları kaydetti;

“TED Ankara Koleji’nde öğrencilerimizi hem akademik yönden hem de ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ulusal ve uluslararası programlarla destekliyoruz. Bu yıl üniversitelerindeki bölümlerinden birincilikle mezun olan pek çok öğrencimizin olduğu haberlerini aldık. Öğrencimiz Gürkan da üniversite sınavında elde ettiği bu güzel dereceyle diğer öğrencilerimiz gibi okulumuzu gururlandırdı. Başarısından dolayı kutluyorum."

<p>Mersin Anamur'da ilçesindeki çıkan yangınla ilgili yapılan son dakika açıklamasına göre, 50 hane

Mersin Anamur'da orman yangını: 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya Karayolu kapatıldı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hangi burçları enerjili bir gün bekliyor? 28 Ekim 2020 burç yorumları

Savaşın seyrini değiştiren SİHA'lar ve özellikleri