• $8,2803
 • €10,0717
 • 488.729
 • 1460.9
04 Mayıs 2021 Salı 09:41 | Son Güncelleme:

Yasakların bitmesine kaç gün kaldı? Yasaklar ne zaman bitecek, uzatılacak mı?

Yasakların bitmesine kaç gün kaldı" Yasaklar ne zaman bitecek, uzatılacak mı"

Tam kapanma kısıtlaması 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'da başlamıştı. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla genelgede belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutuluyor. Peki, yasaklar ne zaman bitiyor?

İçişleri Bakanlığı genelgesinde yer alan sektörler hariç ülkemizde tam kapanma kısıtlaması uygulanıyor. 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'da başlayan yasakların ne zaman biteceği merak konusu oldu. Vatandaşlar "Yasaklar ne zaman bitiyor? Tam kapanmanın bitmesine kaç gün kaldı?" sorularının yanıtını araştırıyor. İşte merak edilenler...

YASAKLAR NE ZAMAN BİTİYOR?

Bugün kapanmada 5. gündeyiz. Yasaklar 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek. Yasağın bitmesine 13 gün kaldı. Kısıtlamanın uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin henüz bir bilgi yok. Gelişmeler oldukça haberimiz içerisine eklenecektir.

TAM KAPANMADA NERELER AÇIK?

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

Yukarıda belirtilen uygulama zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak, zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yerler) sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir.

Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayı sonuna denk gelen 13 Mayıs 2021 Perşembe gününe kadar 24 saat esasına göre paket servis yapabilecektir. Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte saat 01.00'e kadar paket servis yapabilecektir.

Tam kapanma döneminde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında yukarıda belirtilen temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin satıldığı yerler ile üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması amacıyla muafiyet kapsamında bulunan iş yerleri dışında tüm ticari işletme, iş yeri ve/veya ofisler kapalı olacak olup uzaktan çalışma haricinde yüz yüze hizmet verilmeyecektir.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan dönemde konaklama tesislerinde rezervasyonunun bulunması vatandaşlarımız açısından sokağa çıkma ve/veya şehirler arası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlamayacak olup bu dönemde konaklama tesisleri sadece zorunlu durumlara bağlı olarak seyahat izin belgesi alan kişilere hizmet verebileceklerdir.

 • yasaklar ne zaman bitiyor
 • yasaklar ne zaman kalkacak
 • yasakların bitmesine kaç gün kadı
 • tam kapanma ne zaman bitiyor
 • yasaklar uzatılacak mı
 • tam kapanma uzatılacak mı
<p>Peki, muafiyet kapsamındaki işçiler bayramda çalışmaları halinde çalıştıkları günler için ek üc

Arife ve bayramda çalışan ne kadar ücret alır?

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar

Amasya'da köy muhtarı tam kapanmada köylüler için ekmek pişiriyor