• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
21 Eylül 2021 Salı 17:11 | Son Güncelleme:

Yankesicilik yapıyordu... "Kibar Feyzo" yakalandı

Yankesicilik yapıyordu... "Kibar Feyzo" yakalandı
AA

Ankara'da bindiği halk otobüsünde yer göstererek güven sağladığı kadının el çabukluğu ile cep telefonu ve cüzdanını alırken güvenlik kamerasına yansıyan "Kibar Feyzo" lakaplı Feyzullah T., polis tarafından gözaltına alınıp, mahkemece tutuklandı.

Başkentte, halk otobüsünde yer vererek güven sağladığı kadının cep telefonu ve cüzdanını çalarken güvenlik kamerasına yansıyan "Kibar Feyzo" lakaplı şüpheli yakalandı.

AA'nın aktardığı habere göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Kapkaç ekipleri ile Güven Timleri, kent genelinde meydana gelen 3 yankesicilik olayıyla ilgili çalışma başlattı.

Olayların meydana geldiği pazar yeri, aile sağlığı merkezi ve halk otobüsündeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, şüphelinin, Feyzullah T. olduğunu belirledi. Çevresindekilerin "Kibar Feyzo" lakabını taktığı belirtilen şüpheli, polisin çalışması sonucu gözaltına alındı.

Otobüsün güvenlik kamerasına, Feyzullah T'nin, kapı önünde ayakta yolculuk yaparken otobüse binen kadınlara yer gösterip güven sağladığı, bu sırada kalabalıkta yer verdiği kadının telefon ve cüzdanını el çabukluğuyla aldığı görüntüler yansıdı.

Aile sağlığı merkezinin güvenlik kamerasına yansıyan olayda da yine Feyzullah T'nin girişte oluşan kalabalıktaki bir kadının aynı şekilde cüzdanını aldığı, güvenlik kamerasına yakalanmamak için elindeki poşetle perdeleme yaptığı görüldü.

Benzer suçlardan çok sayıda kaydının olduğu ortaya çıkan Feyzullah T, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!