• $8,3062
  • €10,0197
  • 476.525
  • 1345.15
03 Mart 2021 Çarşamba 01:47 | Son Güncelleme:

Vekile kaset şantajına 6 gözaltı

Vekile kaset şantajına 6 gözaltı

CHP'li milletvekilinin kameralı rezaletinde biri polis 6 gözaltı. CHP'li vekil Teoman Sancar'ın istifası ile sonuçlanan kasetli şantajda biri polis 6 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan Fatih S. ile polis olan eniştesi M.B.A., önce Sancar'ın uygunsuz görüntülerini çekti, ardından şantaj yaptı.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Cumhuriyet Savcılığı'na giderek, kendisine şantaj yapıldığı gerekçesiyle 27 Şubat'ta şikayetçi oldu. Sancar, bir gün sonra da partisinden istifa etti. Sancar'ın şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada, Denizli Büyükşehir Belediyesi eski çalışanı Fatih S., gözaltına aldı. Fatih S.'nin ifadesi doğrultusunda soruşturmayı genişleten polis, Denizli, Aydın, Ankara, Kırıkkale ve KKTC'de eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Operasyonlarda 5 şüpheli daha gözaltına alındı. Kuşadasında gözaltına alınan polis memuru M.B.A.'nın, Fatih S.'nin eniştesi olduğu belirlendi.

UYGUNSUZ GÖRÜNTÜ ÇEKTİLER

Sancar'a şantajı Fatih S. ile M.B.A'nın planlayıp, organize ettikleri ileri sürüldü. İkilinin, Sancar'ı önceden ses ve gizli kamera sistemi kurdukları eve davet ederek, uygunsuz görüntülerini çektikleri iddia edildi. Gözaltına alınan şüphelilerden Sevgi K.'nın da Denizli Büyükşehir Belediyesi eski çalışanı olduğunu öğrenildi. Operasyon kapsamında KKTC'de olduğu belirlenen 1 şüpheli de aranıyor.

<p>Peki muhalefet kendi yarattığı erken seçim gündemini neden kapattı? Türkiye'yi geçmişte erken seç

CHP'nin erken seçim gündemi neden kapandı?

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor