• $8,6781
  • €10,3756
  • 496.459
  • 1408.69
04 Haziran 2020 Perşembe 10:47 | Son Güncelleme:

Van bayram namazı saat kaçta?

 Van bayram namazı saat kaçta"

Herhangi bir sebepten dolayı bayram namazını cemaatle kılamayan kimsenin bunu kaza etmesi gerekmediği gibi bu kişinin tek başına bayram namazını kılması da gerekmez. Bayram namazı niyetiyle Duha (kuşluk) namazı kılınabiliyor.

Diyanet Van Ramazan Bayramı Duha (kuşluk) namazı saati vakti, Vanlı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Bu sene geçtiğimiz yıllara göre daha buruk bir bayram yaşayacağız. Koronavirüs salgını nedeni ile teması en aza indirdiğimiz ve sosyal mesafeye dikkat ettiğimiz şu günlerde bayramda da sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 

2020 VAN BAYRAM NAMAZI SAATİ KAÇ?

Diyanet'e göre, Van'da bayram namazı 24 Mayıs 2020 Pazar günü saat 05:21:00'da kılınacak.

DİYANET BAYRAM NAMAZI AÇIKLAMASI

Hanefî mezhebine göre bayram namazının sahih olması için hutbe dışında Cuma namazında aranan şartların yerine gelmesi gerektiğinden, bayram namazının cemaatle kılınması şarttır. Herhangi bir sebepten dolayı bayram namazını cemaatle kılamayan kimsenin bunu kaza etmesi gerekmediği gibi bu kişinin tek başına bayram namazını kılması da gerekmez. Bayram namazını camide cemaatle kılamayanların, evlerinde iki veya dört rekât olarak duhâ/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle nafile namaz kılmaları müstehabtır.

<p>Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Artı1 TV'yi kimin kurduğunu sorup, 'Dürüst ve güvenilir(!) gazeteciler

Can Ataklı'dan 'Artı1 TV' iddiası! 40 milyon lira hangi CHP'li tarafından buharlaştı?

yemek yiyen hayvanların ilginç ve bir o kadar da komik halleri

ODTÜ'den Marmara'da ''derin'' inceleme

Kanal İstanbul' neler sağlayacak? İşte merak edilenler