• $9,2785
  • €10,7758
  • 526.789
  • 1409.56
11 Ekim 2021 Pazartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Üzüm bağından şampiyon çıktı

Üzüm bağından şampiyon çıktı

Manisa'da çiftçilik yapan ailesine üzüm bağında yardım ederek Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonası'na hazırlanan Cemile Aykoç, Türkiye şampiyonu oldu. Liseli Aykoç'un şimdiki hedefi Tayland'daki yarışmada dünya şampiyonu olmak.

Manisa'nın Şehzadeler İlçesi'nde ailesiyle yaşayan lise son sınıf öğrencisi Cemile Aykoç (17), sınıf arkadaşlarının tavsiyesiyle 4 yıl önce muaythai sporu ile tanıştı. Antrenmanlarını eksiksiz sürdüren Aykoç, haziran ayında Aydın'da yapılan Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonası'na katılarak 67 kiloda Türkiye şampiyonu oldu. Aykoç, bu yıl aralık ayında Tayland'da düzenlenecek dünya gençler şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecek. Dünya şampiyonluğu hedefiyle çalışmalarını sürdüren Aykoç, bir yandan da tarlada çalışarak çiftçilik yapan ailesine destek oluyor.

'ZOR AMA FAYDALI'

Türkiye şampiyonu olmasının ailesini gururlandığını belirten Aykoç, "Bu sporu 4 yıldır yapıyorum. Bu yıl ilk defa şampiyon oldum" dedi. Yaz ayı boyunca bağda üzüm hasadı yapan Aykoç, "Aileme yardımcı olmak için yaz aylarında tarlada çalışıyorum. Şimdi de hafta sonu boş oldukça. Zor ama faydası da oluyor. Çünkü üzüm sepetlerini taşırken, kesim işlerini yaparken, antrenman yapmış oluyorum. Antrenmanlarımı hiç aksatmadım. Hedefim; aralık ayında Tayland'da düzenlenecek dünya şampiyonasında birinci olmak, İstiklal Marşı'mızı okutmak ve bayrağımızı dalgalandırmak" diye konuştu.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi