• $8,7952
  • €10,4869
  • 505.655
  • 1398.52
18 Mayıs 2021 Salı 00:50 | Son Güncelleme:

Uzaya turist rehberi gidecek

Uzaya turist rehberi gidecek

Salgının teknolojik dönüşüme etkisiyle yüzlerce insanın iş değiştirmesi bekleniyor. Araştırmaya göre, uzay turist rehberliği, ve laboratuvar et bilimcisi geleceğin gözde meslekleri arasında.

2030 yılına kadar yalnızca 8 ülkede 100 milyondan fazla çalışanın iş değiştirmesi öngörülüyor. ABD'deki McKinsey danışmanlık firması tarafından pandemi sonrası çalışma hayatının geleceği konusunda yayınlanan bir rapor çarpıcı veriler sundu. Raporda uzay turist rehberliği, laboratuvarda et üreticiliği, boş zaman planlayıcısı, yapay zeka biyoloğu şimdi hayal edilemeyen revaçta işler arasında sıralanıyor. İşte geleceğin mesleklerinden bazı örnekler...

Uzay turist rehberi: Nitekim Jeff Bezos'un uzay şirketi Blue Origin, 20 Temmuz'da uzaya ilk kez turist götürmeyi hedefliyor.

ROBOTLARLA EŞİTLİK

Boş zaman planlayıcısı: 2025'e kadar kadar insanlar ve makineler işe eşit miktarda zaman ayıracak. Böylece insanların boş zamanı olacak. Bu zamanı organize edecek planlayıcılara da büyük iş düşecek.

3 boyutlu laboratuvar et bilimcisi: Kültürlü etin ortaya çıkmasıyla eti büyütmek ve izlemek için gıda mühendislerine ihtiyaç duyulacak. Eat Just'un laboratuvarda yetiştirilen tavuğu, dünyanın ilk satışı onaylanan tavuğu oldu.

Veri gizliliği yöneticileri: Kişisel veriler bir siber saldırı nedeniyle giderek daha fazla risk altında. Bu nedenle bu sorunları önlemede uzmanlaşmış çalışanlara ihtiyaç duyulacak.

Almanya'dan gelen ve Antalya'da yaşayan Marion Füller, 'Buradaki sağlık sistemi Almanya'dakin

Almanya'da Antalya'ya yerleşen çift: Buradaki sağlık sistemi Almanya'dan daha iyi

''Türk Yıldızları'' Sakarya semalarında selamlama uçuşu yaptı

Tarihi Gelibolu Yarımadası sahilinde müsilaj yoğunluğu arttı

Rekor kıran keşif: 13.1 milyar yıllık süper kütleli karadelik rüzgarı