• $7,8158
  • €9,4809
  • 461.388
  • 1330.87
30 Eylül 2014 Salı 11:24 | Son Güncelleme:

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, 1000‘e yakın çocuğu sanat ile buluşturdu

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, 1000‘e yakın çocuğu sanat ile buluşturdu

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sanat fuarında çocuklar için atölye açan Yıldız Holding, Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ni gelenekselleştirdi. Atölye bu yıl ilk kez uluslararası çağdaş sanat fuarı Art International kapsamında da açıldı. 26-28 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenen fuarda tüm küçük sanatçılara açık olan atölyede 1000’e yakın çocuk sanat ile buluştu.

Geçtiğimiz yıllarda Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve Baksı Müzesi gibi özel birliktelikleri hayata geçiren Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, bu sene çok özel bir projeye daha imza attı. Atölyenin içeriğini ve tasarımını tamamen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ve Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık öğrencilerini hazırladı. Proje için bölüm başkanları tarafından oluşturulan öğrenci grupları, bir aylık yoğun bir çalışma sürecinden geçtiler. Bu proje ile genç sanatçılara henüz okul yıllarında profesyonel bir platform sağlanırken, çocuklar için de özel atölye çalışmaları geliştirildi.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker konuyla ilgili şunları söyledi: “ Çocuklara yakın bir marka olarak, çocuk projelerine büyük bir önem veriyoruz. Bugünden Türkiye’nin geleceğine, çocuk projelerine yatırım yapıyoruz. Son 8 yılda, spor, eğitim ve sanat başlıkları altında çocuk projelerine 33 milyon TL yatırım yaptık. Çocukları sanat ile buluşturduğumuz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi çok önem verdiğimiz, özel bir proje. İçeriğini her sene geliştirdiğimiz atölyeyi, mümkün olduğunca çok platforma taşıyarak sanatı yeni neslin gündelik hayatının bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz. Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde çocuklar sanatın farklı formları ile tanışacaklar. Kalem veya fırça gibi alışageldikleri araçlar dışında da malzemeleri kullanarak da resim yapabileceklerini görecekler. Galeri gezmeyi öğrenecek, fuar kültürü alacaklar. İnanıyoruz ki sanata yakın büyüyen bir nesil daha estetik bir gelecek demektir.”

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, 2014 yılı sonunda 13.000 çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

<p>Başkan Recep Tayip Erdoğan'ın Ayasofya Camii'nde cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. C

Başkan Erdoğan'dan, 'aşı olacak mısınız?' sorusuna yanıt: Sağlık için gerekeni yaparım

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan'da şehit olan askerler saygı duruşuyla anıldı

Türkiye'nin ''en büyük'' canlı hayvan pazarı perşembe günleri kurulacak