• $7,8089
  • €9,2649
  • 481.592
  • 1214.35
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Ocak 2020 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

Tutuklanmasını beklerken ev hapsinden kurtuldu

Tutuklanmasını beklerken ev hapsinden kurtuldu

Mahkeme, genç kızı traktörle ezen sürücünün tutuklanması talebini reddetti. Sanığın konutu terk etmeme yasağı da kaldırılarak haftada 3 gün karakola imza vermesine hükmedildi.

İzmir Bornova’da 16 Eylül’de Ege Üniversitesi kampusunda Sezen Zambak (23) yolun karşısına geçerken çiçekleri sulayan traktörün altında kalarak yaşamını yitirdi. Gözaltına alınan traktör sürücüsü Vehbi B., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Kaza tespit tutanağında asli ve tam kusurlu bulunan sanık hakkında ‘Taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İzmir 47. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada mahkeme heyeti, Vehbi B. için istenen tutuklama talebini reddetti. Sanık hakkındaki ‘konut terk etmeme’ adli kontrol şartı da haftanın 3 günü karakola giderek imza atması şeklinde değiştirildi.

EHLİYETİ BİLE YETERSİZ

Mahkemenin verdiği kararın kendilerini derinden yaraladığını belirten baba Metin Zambak, ihmaller zincirini şöyle anlattı: “Sanık ‘Yayayı gördüm ancak geçeceğini düşünmedim’ dedi. Kamera kayıtlarında yola bakmadığı ve yanındakilerle sohbet ettiği açıkça görülüyor. Şoförün ehliyeti de o traktörü kullanmaya yeterli değil. Kendi acımızı bir kenara bırakıp başka ailelerin de aynı acıyı yaşamaması için adalet arayışımıza devam edeceğiz.” 

Kampusta traktörün ezdiği Sezen Zambak, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü’nü birincilikle bitirmişti.

(DHA)

<p>'DAHA BÜYÜK KERAMET Mİ OLUR?'</p><p>Türkiye'nin bugününe bir menkıbeyle bakabilmek... Tacettin  K

Menkıbeler ne söyler?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İşgalci Ermenistan askerleri araçları ve silahları bırakarak kaçtı

Gripten ve Kovid-19'dan koruyan besinler