• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
28 Mart 2018 Çarşamba 16:01 | Son Güncelleme:

Tükürülen pizzayı yiyen kişi konuştu: Tam üçüncü dilimi ısırdığımda telefon geldi 'pizzayı yeme' diye

Eskişehir’de bir müşteriye götürdüğü pizzaya tükürüp görüntüsünü çeken kuryenin pizza şirketi tarafından 'şantaj' iddiasıyla suçlanmasının ardından kamuoyunda kendisi de şantaj iddialarına maruz kalan müşteri ve avukatı açıklamalarda bulundu.

Eskişehir’de pizza servisi yapan bir kurye, servise gittiği apartmanın içine girdikten sonra pizza kutusunu açarak içine tükürdü. Pizzaya tükürdüğü anları cep telefonu ile de kaydeden kurye, güvenlik kameralarını fark etmedi. Pizzaya tükürme anlarını cep telefonu ile çeken kurye daha sonra pizzayı müşteriye teslim etti. Yaşananlar ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Ortaya çıkan bu olayın sonrasında İHA mikrofonlarına konuşan Hüseyin Alyüz ve Avukatı Kemal Sayılır’dan bir açıklama geldi. Pizzaya tüküren şahsa dava açan Alyüz, yaşanan olayı anlattı.

"TAM ÜÇÜNCÜ DİLİMİ ISIRDIĞIMDA BANA MESAJ GELDİ ‘PİZZAYI YEME’ DİYE"

Olayı anlatan mağdur Hüseyin Akyüz, “Bir pizza siparişi verdim gece saat 11.30’da. Telefonla konuştuğum bayan arkadaşla aramada sadece şöyle konuşma geçti, nasıl bir pizza istediğimi söyledim ve kendisi bana adres sordu. Ben yaklaşık7-8 yıldır aynı adreste oturuyorum. Adresi sorması üzerine bende, ‘Hanımefendi benim adresimin orada olması gerekiyor, neden adresim kayıtlı değil’ şeklinde bir soru sordum. Hanımefendi de böyle bir kaydın bulunmadığını, tekrar adresi istediğini söyledi. Benim kendileriyle konuşmam bu kadar. Yaşanılan olay bundan sonrasında başladı. Bizim binamızda her katta güvenlik kamerası var. Bina sahibinin yeğeni zaten binamızda 1’inci katta oturuyor. O arkadaşın dairesinde duruyor güvenlik kameraları. Bir hırsızlık, bir güvenlik zaafı olmaması nedeniyle binada o arkadaşın dairesinde duruyor. Sonra yukarı çıkarken birinci katta duraksamış bu pizzayı getiren kişi. Kameranın da çok yanıp sönmesinden dolayı da bir iki ses de duymuş 1’inci kattaki komşu. Kameraya yaklaştığında bir hareket yaptığını görmüş. Pizzayı açmış, içine tükürdüğünü görmüş. Sonra kapıyı açmış yukarı çıkmaya başlayınca yakalayamamış. Daha sonra arkasından bağırmış ‘Pizza kime geldiyse yemesin’ diye. Böyle bağırınca da ben 5’inci katta oturduğum için kendim duymuyorum. Daha sonra tekrar içeri girip kameradan tespit ediyor hangi kata çıktığını. Bir katta iki kişiyiz zaten önce karşı komşumu arıyor, daha sonra beni arıyor. Bende meşgule attım telefonu çok önemli bir şey olmadığını düşündüğümden. Daha sonra pizzadan 1-2 dilim yedim. Tam üçüncü dilimi ısırdığımda bana mesaj geldi ‘Pizzayı yeme’ diye. Daha sonrasında indim aşağıya hayırdır ne oldu diye, görüntülere baktıktan sonra böyle bir şey ile karşılaştım” ifadelerini kullandı.

"KARŞI TARAFIN AVUKATI BİZE ULAŞTI”

Görüntüleri izledikten sonra bunun kesinliğine varılınca, mecburen bir bulaşıcı hastalık olmaması adına bir doktora gittim. Gerekli yapılması gereken bütün testlere girdim, çıktım hepsinden. Doktorun da tespiti, aşırı temizlik titizlik anlamına gelen bir rahatsızlığım varmış. Onunla alakalı görüştük. Normal bir insana göre daha fazla bu konuda etkilenebileceğimi söyledi. Şantaj tamamen bir algı oluşturmak için ortaya atılmış bir şey. Zaten bizim avukatımızın altı kesilmiş, televizyonda şuanda bazı kanallar tarafında hala yayınlanan evrakının şöyle bir durumu var; evrakın üst kısmını zaten yayınlamıyorlar. Ayrıca bu evrak bir evraka karşılık yazılıyor. Yani burada ne var, karşı tarafın avukatı bu evrakın üzerinden bizden özür diliyor, yaptıkları hatanın yanlış olduğunu kabul ediyor. Karşıdaki kişinin yaptığı davranışın utanç verici olduğunu söylüyor. Suçlarını kabul ediyor ve bunun üzerine bana, ‘Sizin durumunuz gerçekten kötü bir durum bununla alakalı maddi ve manevi tazminatınızı, zararınızı karşılamak için bekliyoruz. Sadece bununla alakalı bize rakam belirtin’ şeklinde öncesinde bize karşı tarafın avukatından bir kağıt geliyor” dedi.

(İHA)

<p>İsrail'in aşılamaz dediği füze savunma sistemi Demir Kubbe'yi Hamas nasıl aştı?</p><p><span>ABD'n

İsrail'in hava savunma sistemi 'Demir Kubbe' çöktü mü?

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü