• $ 7,3365
  • € 8,6938
  • 461.24
  • 1100.26
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
04 Haziran 2020 Perşembe 10:56 | Son Güncelleme:

Trabzon bayram namazı saat kaçta?

Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre bu sene camilerde bayram namazı kılınmayacak. Ancak, ayram namazı niyetiyle, dileyenler de duha/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle namaz kılabileceklerdir. İşte 2020 Diyanet Trabzon bayram namazı saati..

Din İşleri Yüksek Kurulu Kovid-19 tedbirleri dolayısıyla Bayram namazı ile ilgili açıklama yaptı.  Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre, Müslüman vatandaşlar bayram namazı niyetiyle, dileyenler de duha/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle namaz kılabileceklerdir.

TRABZON BAYRAM NAMAZI SAATİ KAÇTA?

Diyanet tarafından, Trabzon bayram namazı 24 Mayıs 2020 Pazar günü saat 05:30:00 olarak açıklandı.

DİYANET BAYRAM NAMAZI AÇIKLAMASI

Hanefî mezhebine göre bayram namazının sahih olması için hutbe dışında Cuma namazında aranan şartların yerine gelmesi gerektiğinden, bayram namazının cemaatle kılınması şarttır. Herhangi bir sebepten dolayı bayram namazını cemaatle kılamayan kimsenin bunu kaza etmesi gerekmediği gibi bu kişinin tek başına bayram namazını kılması da gerekmez. Bayram namazını camide cemaatle kılamayanların, evlerinde iki veya dört rekât olarak duhâ/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle nafile namaz kılmaları müstehabtır.

Şafiî mezhebine göre de bayram namazının bir yerde ve topluca kılınması esastır. Bununla birlikte değişik sebeplerle cemaate katılamayanların münferit olarak kılması da caizdir. Buna göre cemaate katılmayan kişiler, kadınlar, çocuklar ve yolcular evlerinde münferiden bayram namazını kılabilirler. Bayram namazlarını sünnet olarak gören Şafiilere göre yalnız başına kılacak kimsenin hutbe okuması şart değildir.

3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

A101'e bugün (13 Ağustos) neler geliyor?

A101'e bugün (13 Ağustos) neler geliyor?

Pandemi arıcılık sektörüne ilgiyi artırdı

Pandemi arıcılık sektörüne ilgiyi artırdı

Uşak'ta ender görülen şakayık türü için koru

Uşak'ta ender görülen şakayık türü için koruma alanı