• $ 5,7459
  • € 6,4986
  • 255.16
  • 95.351
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

TOKİ erken ödeme kampanyası son tarihi! TOKİ indirim kampanyasından kimler yararlanabilir?

TOKİ erken ödeme için son günlere girilmesinin hemen ardından kampanyadan yararlanmak isteyenler TOKİ erken ödeme kampanyası son tarihi ne zaman? sorusunun yanıtı araştırmaya başladılar. Kampanydan faydalanmak isteyenler TOKİ indirim kampanyası son gün ne zaman? sorusunun yanıtını merak ediyorlar. Yüzde 22 indirim kampanyasından ilk 16 günde 4 bin 389 konut ve iş yeri alıcısı yararlandı. 21 Mart 2019 tarihinde başlatılan erken ödeme kampanyasının ne zaman sonra ereceği merak konusu. TOKİ indirim kampanyası hakkında merak edilenlerin tümünü sizler için derledik.

TOKİ tarafından borcunu peşin ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlatılan indirim kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyası bu yılda 21 Mart 2019 tarihinde başlatılmıştı. TOKİ'nin yüzde 22 indirim kampanyasından ilk 16 günde 4 bin 389 konut ve iş yeri alıcısı yararlandı. Peki, TOKİ indirim kampanyası ne zaman sona erecek? İşte tüm merak edilenler...

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI SON GÜN NE ZAMAN? 

21 Mart'ta başlayan indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 19 Nisan Cuma gününe kadar ilgili bankaya başvuru yapmaları gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılamayacak.

KAMPANYADAN KİMLER YARARLANABİLİR?
Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabiliyor. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalandı. Satışları 2017 sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksidi 2017 sonuna kadar başlayan konut ve iş yeri sahiplerinin yararlanabileceği kampanyaya, taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler dahil edilmedi.

210 BİN KİŞİ YARARLANACAK
210 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanabileceği kampanyaya, başvuru yapmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, katıldığı bir canlı yayında TOKİ indirim kampanyasıyla ilgili detayları açıklamıştı. Kurum:  "Bugüne kadar TOKİ'den ev almış vatandaşlarımız var. Şu an ödemelerini yapan 210 bin vatandaşımızı ilgilendiren süreçte, inşallah 21 Mart tarihi itibarıyla vatandaşlarımızın borçlarını kapamalarına müteakip yüzde 22 indirim kampanyasını başlatıyoruz. 19 Nisan'a kadar sürecek bu kampanyada vatandaşlarımız eğer borçlarını kapatırlarsa yüzde 22 indirimden faydalanabilecekler.

Yüzde 25'ten az olmamak üzere borçlarını kapatabiliyorlar, o yüzde 25'lik kısma da yüzde 22 indirim uygulanıyor. Tamamını kapatırsa yine yüzde 22 indirim uygulanıyor. Bu sayede ödeme güçlüğü çeken vatandaşımıza bir rahatlama getirmek istiyoruz." Açıklamasını yapmıştı. 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Tartışılan otel buluşmasında yeni görüntüler ortaya çıktı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

S-400'ler ateşlendi

30 yıl önce 'uyutulan' tohumlar toprakla buluştu