• $8,754
  • €10,3906
  • 495.67
  • 1391.06
05 Ağustos 2020 Çarşamba 10:23 | Son Güncelleme:

TikTok yasaklandı mı? Uygulama kapatılacak mı?

TikTok yasaklandı mı" Uygulama kapatılacak mı"

TikTok dünya üzerinden en çok kullanıcı bulunan uygulamalardan biri. Bilgisayar ya da cep telefonu üzerinden TikTok'a erişim sağlanıyor. Fotoğraf, video ve mesajlaşma uygulaması olan TikTok hakkından Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), veri güvenliği açığına yönelik inceleme başlatmıştı. veri güvenliği açığına yönelik inceleme başlatmıştı. TikTok hakkında son gelişme is ABD'de yaşandı.

Son dönemlerin popüler uygulamalarından biri olan TikTok 'un ne zaman kapanacağına dair konu tekrardan gündeme geldi. Hem bilgisayar hem de telefon üzerinden kullanılan TikTok'un milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Kişisel Verileri Koruma Kurulu, TikTok hakkında veri güvenliği açığına yönelik inceleme başlatmıştı. 

TİKTOK YASAKLANACAK MI?

Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), fotoğraf, video paylaşım ve mesajlaşma uygulaması TikTok hakkında son günlerde basın-yayın organlarında yer alan, "kişisel verilerin korunmasına yönelik veri güvenliği açığı" haberleri ve ihbarlar üzerine harekete geçti.

Kurul, TikTok hakkında resen inceleme başlattı.

Kurul daha önce, veri ihlalleri sebebiyle Facebook'a toplam 3 milyon 250 bin lira idari para cezası uygulanmasına karar vermişti.

TRUMP: "TİKTOK'U ABD'DE YASAKLAYACAĞIZ"

TikTok'a karşı alınacak önlemleri uzun süredir düşündüklerini vurgulayan Trump, "TikTok'u ABD'de yasaklayacağız." dedi.

Şu anda acil durum ekonomik yetkileri olduğunu vurgulayan Trump, TikTok'u yasaklamak için ya bu yetkilerini kullanacağını ya da bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını vurguladı.

Trump bu kararını cumartesi günü içinde bile resmileştirme ihtimali olduğunu söyledi.

TİKTOK NEDİR?

Tictoc, iOS ve Android sürümü olan bir sosyal paylaşım servisi. Tictoc ile fotoğraf, video, müzik, bulunduğunuz yer ya da aklınıza gelebilecek her şeyi kısa video olarak paylaşabiliyorsunuz

<p>İstanbul'un bazı bölgelerinde başlayan sağanak hayatı olumsuz etkiliyor. Bulutlu ve gök gürültülü

Bayrampaşa'da bir alt geçidi su bastı

Haftanın Fotoğrafları (12 Mayıs - 18 Haziran 2021)

Onları hiç böyle görmediniz! İşte hayvanların birbirinden komik halleri

Bu balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor