• $7,2259
  • €8,842
  • 413.508
  • 1484.66
19 Ocak 2021 Salı 08:12 | Son Güncelleme:

Tarih verildi! Kar gidiyor, yağmur geliyor...

Geçtiğimiz cuma günü itibarı ile etkili olan kar yağışı İstanbul'da dün akşam saatleriyle birlikte etkisini yitirdi. Hava durumu bu hafta nasıl olacak? Akşam TV'ye konuşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, çarşamba gününden itibaren kar yağışlarının Doğu Anadolu'nun doğusunda devam ettikten sonra yurdu terk edeceğini belirtti.

Hava durumu bu hafta nasıl olacak? Akşam TV'ye konuşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, "Perşembe gününden itibaren batı kesimlerinden artarak mevsim normallerine gelmesi, hafta sonu da cumartesi ve pazar günü de batı bölgelerde yağmurun sağanak şeklinde görülmesini bekliyoruz." açıklamasında bulundu.

İşte Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit'in yaptığı açıklamalardan satır başları:

İstanbul için kar yağışının etkisini azaltmasını bekliyoruz. Salı günü sadece kuzey kesimlerde hafif kar yağışları sürebilir. Onun dışında il genelinde önemli bir kar yağışı beklemiyoruz. Ancak salı ve çarşamba günü özellikle hava sıcaklığının -2, -3 dereceye kadar düşmesini bekliyoruz. Özellikle ulaşımda aksamalara karşı vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istiyoruz. Perşembe gününden itibaren İstanbul'da hava sıcaklığı artış trendine giriyor. Hava sıcaklıkları artılı değerlerde ve cumartesi günü 10 dereceye kadar çıkmasını bekliyoruz İstanbul'da. 

Karlı havada ulaşım nasıl olmalı?

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yurdun doğu kesimlerinde aralıklarla kar yağışının görülmesini bekliyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusuyla, Batı Karadeniz'de beklediğimiz kar yağışlarının kuvvetli yer yer de yoğun olmasını bekliyoruz. Salı günü akşam saatlerine kadar bu devam edecek. Vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor. Özellikle Doğu Anadolu'nun Güneydoğusundaki yerlerde yer yer bir metreye varan kar yağışları olabilir. Vatandaşlarımızın ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olmasını istiyoruz. 

"HAFTA SONU YAĞMURLU GEÇECEK"

Çarşamba gününden itibaren kar yağışları Doğu Anadolu'nun doğusunda devam ettikten sonra yurdumuzu terk ediyor. Çarşamba günü kadar hava sıcaklığı mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyretmeye devam edecek. Ancak perşembe gününden itibaren batı kesimlerinden artarak mevsim normallerine gelmesi, hafta sonu da cumartesi ve pazar günü de batı bölgelerde yağmurun sağanak şeklinde görülmesini bekliyoruz.


Haberin Özeti

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya'nın kuzey kesimleri, Samsun, Rize, Artvin çevreleri ve Trabzon'un doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DETAY
• Akşam TV'ye konuşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, "Sıcaklıkların perşembe gününden itibaren batı kesimlerinden artarak mevsim normallerine gelmesini, hafta sonu da cumartesi ve pazar günü de batı bölgelerde yağmurun sağanak şeklinde görülmesini bekliyoruz." dedi.

19 OCAK HAVA DURUMU
• İstanbul: Çok bulutlu; 3 derece
• Ankara: Çok bulutlu; -2 derece
• İzmir: Parçalı bulutlu; 7 derece
• Trabzon: Yağmurlu; 6 derece
<p>'Aslında kendi tarihimize baktığımızda iki yüz yıldır aynı meseleyi konuştuğumuzu görüyoruz. Batı

Muasır medeniyet seviyesi ve Cherokee Kabilesi...

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'da

Ekvador'da, hapishanede çıkan isyanda ölen mahkumların sayısı 75'e yükseldi