• $9,2069
  • €10,7635
  • 527.452
  • 1432.8
24 Mayıs 2021 Pazartesi 23:00 | Son Güncelleme:

Tansiyona yenildi, 8 kişiye can oldu! Ailesi organlarını bağışladı

Tansiyona yenildi, 8 kişiye can oldu! Ailesi organlarını bağışladı
AA

İzmir'de beyin ölümü gerçekleşen Şebnem Uysal'ın organları ailesinin rızasıyla bağışlandı. Nakil bekleyen 8 cana umut olan Uysal'ın ailesi, organ bağışı için çağrıda bulundu.

İzmir'de 7 Mayıs'ta rahatsızlanan iki çocuk annesi Şebnem Uysal'ın (42) beyninde, yüksek tansiyona bağlı olarak pıhtı attığı belirlendi. 5 günlük yaşam mücadelesini kaybeden Uysal'ın kalp, akciğer, karaciğer, dalak, böbrek ve korneaları 8 hastaya nakledildi. Zor günlerini çocuklarına sarılarak atlatmaya çalıştığını söyleyen Erol Uysal, "Organlarımızı bağışlayalım diye kendi aramızda karar almıştık. 8 kişiye can oldu. Bir yandan üzüntümüz var bir yandan da böyle bir sevincimiz var. Bir sürü böbrek bekleyen, diyalize gidip gelen insanlar var. Servetin olsa bir yerin eksikse ne yazar" dedi.

Uysal'ın ailesi, organları bağışladıkları ailelerle görüşmek istiyor.

'O HEPİMİZİN KAHRAMANI'

Üniversite öğrencisi İpek Uysal (22) ise kabul etmeleri halinde annesinin organlarının nakledildiği kişilerle bir araya gelmeyi istediğini belirtti. Uysal, "Çok üzgündük ama bir yandan da mutluyduk çünkü o bir yerlerde yaşamaya devam edecek, çok insanın hayatına dokunarak. Babam itfaiyeci olarak onlarca insanı kurtardı ama onun hayatını kurtaramadık. Benim annem hem bana can verdi hem de 8 kişiye can oldu. O hem bizim ailemizin hem de 8 kişinin ailesinin kahramanı" dedi.

<p>Bu görüntüler Dışişleri Bakanı  Çavuşoğlu'nun ailesine ait değil gazeteci Barış Yarkadaş'ın buna

CHP'nin çamur at stratejisi

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor