• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
05 Haziran 2021 Cumartesi 10:11 | Son Güncelleme:

Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyini yağış ve kuvvetli rüzgar bekliyor

Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyini yağış ve kuvvetli rüzgar bekliyor

Meteoroloji 5 Haziran hava durumu raporuna göre, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde sağanak yağış öngörülüyor. MGM yetkilileri özellikle Doğu Anadolu'yu kuvvetli rüzgardan oluşabilecek tehlikelere karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahminlerine göre; Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri, Toroslar mevkisi, Edirne, Kırklareli ve Çankırı çevreleri ile Tekirdağ, Ankara ve Sivas'ın kuzey çevrelerinde bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son duyurusunda, ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı kaydedildi.

Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri, Toroslar mevkisi, Edirne, Kırklareli ve Çankırı çevreleri ile Tekirdağ, Ankara ve Sivas'ın kuzey çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülürken, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.

Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden yer yer kuvvetli esmesi öngörülüyor. Bu nedenle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

5 HAZİRAN HAVA DURUMU

İSTANBUL 22°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA 19°C

Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 28°C

Az bulutlu ve açık

TRABZON 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 31°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 29°C

Az bulutlu ve açık

<p>ABD'nin başkenti Washington'da Türkiye karşıtı 'Türk Demokrasi Projesi' adlı bir dernek kuruldu.

ABD'de ilginç ittifak

Ertuğrul Gazi FSRU hizmete giriyor

Yıkılan konağın altında rastlandı! Hemen kazı başlatıldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi