• $8,5052
 • €10,2797
 • 499.315
 • 1441.33
28 Nisan 2021 Çarşamba 10:10 | Son Güncelleme:

Tam kapanmada kargolar açık mı, kapalı mı? Yasakta kargolar çalışacak mı son durum nedir?

Tam kapanmada kargolar açık mı, kapalı mı" Yasakta kargolar çalışacak mı son durum nedir"

Yasakta kargoların çalışıp çalışmadığı merak ediliyor. Pazartesi düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından detaylar belli oldu. İçişleri Bakanlığı'nın 81 il Valiliği'ne gönderdiği Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi ile yasaklarda kargoların durumu netleşti. Kargo bekleyen vatandaşların merak ettiği Yasakta kargolar çalışıyor mu? Tam kapanmada kargolar açık mı, kapalı mı? sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Yasaklarda kargoların çalışıp çalışmayacağı belli oldu. Ülkemizde etkili olan koronavirüs pandemisi nedeniyle tedbirler alınıyor. İki haftalık kısmi kapanmanın ardından tam kapanma sürecine geçildi. İçişleri Bakanlığı'nın 81 il Valiliği'ne 'Tam Kapanma Tedbirleri Genelge' gönderdi. Peki, Tam kapanmada kargolar çalışıyor mu? Yasaklarda kargolar açık mı kapalı mı?

TAM KAPANMADA KARGOLAR ÇALIŞIYOR MU?

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede kargoların çalışama saatlerine de yer verildi. Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi'nde Ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar yasaktan muaf tutulacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NASIL OLACAK?

Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00'te bitecek şekilde tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayı sonuna denk gelen 13 Mayıs 2021 Perşembe gününe kadar 24 saat esasına göre paket servis yapabilecektir. Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte saat 01.00'e kadar paket servis yapabilecektir.

1.5- Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında yukarıda belirtilen temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin satıldığı yerler ile üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması amacıyla muafiyet kapsamında bulunan iş yerleri dışında tüm ticari işletme, iş yeri ve/veya ofisler kapalı olacak olup uzaktan çalışma haricinde yüz yüze hizmet verilmeyecektir.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan dönemde konaklama tesislerinde rezervasyonunun bulunması vatandaşlarımız açısından sokağa çıkma ve/veya şehirler arası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlamayacak olup bu dönemde konaklama tesisleri sadece zorunlu durumlara bağlı olarak seyahat izin belgesi alan kişilere hizmet verebileceklerdir.

 • Tam kapanmada kargolar
 • Tam kapanmada kargolar açık mı
 • yasaklarda kargolar çalışıyor mu
 • kargolar son dakika
 • kargolar açık mı
 • kapanmada kargolar çalışıyor mu
 • içişleri bakanlığı genelge
<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı