• $ 6,7565
  • € 7,3722
  • 358.77
  • 92709.1
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Adana'da polis ortaya çıkardı: Gizli bölmeli kaçak hastane

Adana'da duvarları kırılarak gizli bölmeler oluşturulan ve sahte doktorlarca işletilen "kaçak hastane"ye baskın düzenlendi. Duvarları kırılıp kamuflaj için önlerine dolap konan ve elektronik düzenekle açılan gizli muayenehaneler polisi de şaşırttı. Sahte doktorlar gözaltına alındı.

Adana'nın Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro ekipleri, ülkelerindeki iç savaştan kaçıp kente yerleşen Suriyeli bir kişinin 3 katlı bir evde yine Suriyeli kişileri muayene ettiği ihbarını aldı. Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi'nde araştırma yapan polisler, çevresi dikenli tel ve demir kapılarla çevrilen evi kuşattı.

DHA'nın haberine göre, eve baskın düzenleyen polisler, hastaneye çevrilen evin giriş katındaki bekleme odasında bulunan kadın ve çocukları gördü. Daha sonra üst katlara çıkan polis, her katı ayrı bir laboratuvara çevrilen binada detaylı arama yaptı.

GİZLENEN TUŞA BASAN POLİSLER ŞOK OLDU

Odalarda bulunan dolapların üzerinden geçen elektrik kablolarını inceleyen ekipler, gizlenen tuşa basınca şaşkınlık yaşadı. Kilidin mekanizmasının devreden çıkmasıyla hareket eden dolabın arkasındaki duvarın kırıldığı ve buraların laboratuvara dönüştürüldüğü görüldü.

YAKALANDILAR

Her katta ayrı bir hastalığın tedavi edildiği sözde hastanede ayrıca çok sayıda sedye, laboratuvar sonuçları, kan tahlili sonuçları ve tahlil raporları ele geçirdi.

Sahte doktorları yakalamak için harekete geçen polis, tedavi amaçlı gelen Suriyelileri de binadan çıkardı. Polis, sözde hastanede çalışan, Muhammet A. (36), Kafe Şeyh M. (44), ve Shadi Alahmad A.'yı (44) yakaladı. Şüphelilerden Kafe Şeyh M. ve Shadi Alahmad A.'nın kaçak binada doktor olarak çalıştıkları öğrenildi. 3 katlı bina ekipler tarafından mühürlendi.

ELE GEÇİRİLENLER

Yapılan aramalarda ise 3 sedye, 3 adet stetoskop, 1 ateş ölçer, 1 bebek tartı cihazı, 2 kürtaj çubuğu, 1 tansiyon cihazı, 9 jetokain enjektör, 1 hasta kayıt defteri, 1 ultrason cihazı, 1 ekg cihazı,1 adet nevilizatör, 1 otomatik tansiyon cihazı, 2 speculum vajina çubuğu, 2 bin enjektör, 1 laptop, 1 yazıcı, 1 mikroskop cihazı, 1 şeker ölçer, 6 bin 620 kutu tıbbi ilaç ele geçirildi.


Rize'de camiden yapılan anons güldürdü

Rize'de camiden yapılan anons güldürdü

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Evde akciğeri güçlendirmek için yapabileceğiniz 4 egzersiz

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi'nin detayları açıklandı!