• $7,7071
  • €8,9895
  • 460.072
  • 1101.18
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Temmuz 2020 Perşembe 09:50 | Son Güncelleme:

'Staja gidiyorum' diye evden ayrıldı: Alıkonulduğundan şüpheleniyoruz

'Staja gidiyorum' diye evden ayrıldı: Alıkonulduğundan şüpheleniyoruz
İHA

İstanbul Esenler'de 5 yıl önce 'staja gidiyorum' diyerek evden ayrılan Yeliz Güner hala geri dönmedi. Kızları bulunamayan aile, "Kaçırıldığını düşünüyorum, çünkü sevgilisi olsa ve ona kaçsa sonrasında bize haber verirdi. Biz alıkonulduğundan şüpheleniyoruz. Eğer öyle bir şey varsa bize dönsün." dedi.

İstanbul Esenler'de 2015 yılında staj yaptığı Beyazıt'taki kuyumcu dükkanına gitmek için evden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmeyen yeliz Güner'den hala haber alınamıyor. Kızlarını ellerindeki 3-5 fotoğrafı ve videosu ile her yerde arayan aile, "Biz kaçırıldığını düşünüyorum, çünkü sevgilisi olsa ve ona kaçsa sonrasında bize haber verirdi. Biz alıkonulduğundan şüpheleniyoruz. Eğer öyle bir şey varsa bize dönsün." açıklamasında bulundu.

"BİLDİĞİMİZ BİR SORUNU YOKTU, KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"

Kızının birileri tarafından kaçırıldığını düşündüklerini söyleyen baba Murat Güner, muhabirine yaptığı açıklamada, "Kızım 28 Temmuz 2015'te kayboldu. 'Staja çıkıyorum' diye evden ayrıldı, bir daha haber alamadık. Kaçırıldığını ve tehdit edildiğini düşünüyoruz. Bizim bildiğimiz bir sorunu yoktu. Evde de bir sorun yaşamadık kendisiyle. Ben bu zamana kadar kendisine bir türlü ulaşamadım, o yüzden devlet büyüklerinden yardım bekliyoruz. Annesi de yoğun bakımda makinaya bağlı yaşam mücadelesi veriyor. Bağırsak ameliyatı geçirdi, kolon kanseri dediler. Annesinin tek isteği var; onu görmek. Bize ölmeden önce onu görmek istediğini söyledi. O yüzden neredeyse çıksın gelsin, belki annesi onu hisseder ve gözlerini açar" diye konuştu.

"SEVGİLİSİ OLSA BİZE HABER VERİRDİ"

Abla Kader Güner ise, "Kardeşim 28 Temmuz 2015'te kayboldu. Annem onu sabah işe gidiyor diye uğurladı. Normalde saat 17.00-18.00'de dönmesi lazımdı. Dönmeyince annem meraklanıyor ve telefonunu arıyor ulaşılamıyor. Sonra kayboldu zaten, o zamandan beri de haber alamıyoruz. Ben kaçırıldığını düşünüyorum, çünkü sevgilisi olsa ve ona kaçsa sonrasında bize haber verirdi. Biz alıkonulduğundan şüpheleniyoruz. Eğer öyle bir şey varsa bize dönsün. Ben kardeşi olarak büyüklerimizden yardım istiyorum. Annemin durumu da hiç iyi değil ve şu an onu bekliyor. Gelmesini istiyoruz hepimiz. Zaten bir hafta oldu hastaneye yatalı" dedi.

<p>Editör: Eda Cabul</p>

Futbol Sahası: Kalinic Beşiktaş'ta

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

'Canım bir şey yapmak istemiyor' diyenlere 8 öneri

İtalya'dan Türkiye'ye iadesi sağlanan Lidya Yazıtı'nın tanıtımı yapıldı