• $7,4164
  • €8,9907
  • 437.814
  • 1467
01 Aralık 2020 Salı 09:32 | Son Güncelleme:

Spor salonları açık mı, kapalı mı? Spor salonları kapatıldı mı?

Spor salonları açık mı, kapalı mı" Spor salonları kapatıldı mı"

Spor salonları ile ilgili gelişmeler vatandaşlar ve işletmeciler tarafından merak ediliyor. Koronavirüs önlemleri dahilinde spor salonları hizmet vermeye devam ediyordu. Ancak vaka sayılarının artması ile alınan yeni tedbirler kapsamında spor salonlarının kapatılıp kapatılmadığı araştırılıyor. Peki, spor salonları kapatıldı mı?

Spor salonlarının son durumu merak ediliyor. Ülkemizde artan yeni tip koronavirüs vakalarını kontrol altın almak için geçtiğimiz hafta yeni tedbirler Kabine Toplantısı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Bu hafta da yeni tedbirler alındı. Peki, spor salonları kapatıldı mı, son durum nedir?

SPOR SALONLARI KAPATILDI MI?

Bugün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hamam, sauna, yüzme havuzu gibi yerler faaliyetlerine ara verecek." ifadelerini kullandı.

Yeni koronavirüs tedbirleri... Sokağa çıkma kısıtlamaları genişletildi

Kabine toplantısı bitti! İşte bugün (30 Kasım) gelen yeni koronavirüs yasakları

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede "Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak." ifadeleri yer almıştı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KORONAVİRÜS GENELGESİ

Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ile 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet sunabileceklerdir.

Hafta içi sokağa çıkma yasağı geliyor mu? Hafta sonu tamamen sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

2- Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10:00 ile 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel­ al hizmeti verecek şekilde açık olabilecektir. Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecektir.

AVM'ler kapanacak mı? AVM'ler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?

İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla şehirlerarası karayolları kenarında bulunan ve şehirlerarası toplu ulaşım veya lojistik amaçlı araçlara hizmet veren dinleme tesislerinde yer alan yeme ­içme yerleri kısıtlamalardan istisna tutulacaktır.

Kuaförler ve berberler kapalı mı? Kuaförler kapanacak mı, son durum nedir?

3- 31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının; yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır. Daha önce faaliyetleri durdurulan nargile salonları ile ilgili uygulamanın aynen devamı sağlanacaktır.

Kafe, restoran ve lokantalar kapanacak mı? Kafe, restoran ve lokantalar açık mı?

4- Tüm illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

5- Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00'a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 

<h3>Başkan Erdoğan’dan CHP’ye erken seçim yanıtı</h3><p>“2023’E KADAR BEK

27 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da etkili olan yağışlı hava, trafikte yoğunluğa neden oldu

Yıldırım çarpmasının vücutta bıraktığı ilginç izler