• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
21 Ocak 2020 Salı 18:55 | Son Güncelleme:

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri belli oldu! Öğretmen mülakat yerleri nereden sorgulanır?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri belli oldu! Öğretmen mülakat yerleri nereden sorgulanır"

Sözleşmeli öğretmenlik başvurularını tamamlayan adaylar heyecanla süreci takip ediyorlar. 6 Ocak ve 10 Ocak tarihleri aralığında işlemleri yapan adaylar sözlü sınava girecekler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan atama takvimine göre sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri 21 Ocak'ta ilan edilecek. Kılavuz içerirsinde sözlü sınava alınacak adayların http://www.meb.gov.tr adresi üzerinden duyurulacağı açıklanmıştı. Haberimiz içerisinden güncel açıklamaları takip edebilir, sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri sorgulama ekranı araştırılan konular arasında yerini aldı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri nereden sorgulanır? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başvuruları alınan sözleşmeli öğretmen alımları yoğun ilgi görüyor. Başvuru yapan adaylar sözlü sınava girecekler. Haberimiz içerisinden mülakat yerleri ile ilgili MEB son dakika açıklamalarını takip edebilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERLERİ AÇIKLANDI!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerini duyurdu. Aşağıdaki linkten sözlü sınav yerleri ile ilgili sorgulamayı yapabilirsiniz.

MEB GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEB PERSONEL SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli “Öğretmen Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formu” üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavda adaylar: eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranına işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Sözlü sınav sonuçları http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

<p>Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin işareti i

Bisikletin yıldızları Sakarya'da şampiyona başladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi