• $9,2668
 • €10,7931
 • 531.611
 • 1435
26 Ağustos 2021 Perşembe 09:16 | Son Güncelleme:

Sözleşmeli öğretmenlik atama yerleri belli oldu mu? Sözleşmeli öğretmenlik tercih yerleri listesi açıklandı mı?

Sözleşmeli öğretmenlik atama yerleri belli oldu mu" Sözleşmeli öğretmenlik tercih yerleri listesi açıklandı mı"

Sözleşmeli öğretmenlik atama yerleri binlerce aday tarafından bekleniyor. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü mülakat sonuçları geçtiğimiz haftalarda erişime açılmıştı. Adaylar için tercih dönemi 29 Ağustos'ta başlayacak. Öğretmen adayları tercihlerini atama listesine göre yapacaklar. Peki, sözleşmeli öğretmenlik atama yerleri belli oldu mu? Sözleşmeli öğretmenlik tercih yerleri listesi açıklandı mı?

Sözleşmeli öğretmenlik atama (tercih) yerleri merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2021 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Takvimi'nde değişiklik yapıldı. Buna göre atama tercihleri 29 Ağustos'ta başlayacak. Tercih yapacak adaylar atama yerleri listesinin açıklanmasını bekliyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik atama yerleri belli oldu mu? Sözleşmeli öğretmenlik tercih yerleri listesi açıklandı mı?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA YERLERİ BELLİ OLDU MU?

Atama yerleri listesi kapsamında iller ve okullar henüz açıklanmadı. Ancak tercihleri 29 Ağustos'ta başlayacağı göz önüne alınırsa atama yerlerinin de en geç 27 Ağustos 2021 Cuma günü açıklanması bekleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23:59:59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.

4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum." "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

6. Tercihlerine atanamayan adaylardan "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; Not 6 : Bu durumda olan adayların sözlü sınava katılma yönündeki taleplerine ilişkin dilekçeler ile belgeleri il millî eğitim müdürlüklerince aynı gün DYS ortamında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilecektir. personel.meb.gov.tr Sayfa 9 bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

ATAMALAR NASIL YAPILACAK?

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

2. Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

 • Sözleşmeli öğretmenlik atama yerleri
 • Sözleşmeli öğretmenlik atama yerleri 2021
 • Sözleşmeli öğretmenlik atama yerleri açıklandı mı
 • Sözleşmeli öğretmenlik tercih yerleri
 • Sözleşmeli öğretmenlik tercih yerleri açıklandı mı
 • Sözleşmeli öğretmenlik yerleri
 • Sözleşmeli öğretmenlik tercih listesi
<p>Türkiye Cumhuriyeti hükümetini illegal bir örgüt, bürokratlarını da mafya gibi göstermeye devam

Kemal Kılıçdaroğlu skandal açıklamalarını sürdürdü! “Evet, onları tehdit ediyorum!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor

Çobanlıkla başladığı hayvancılıkta çiftlik sahibi oldu