• $ 6,9752
  • € 8,2002
  • 442.135
  • 1126.9
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
13 Temmuz 2020 Pazartesi 09:53 | Son Güncelleme:

Sosyal medya yasağı olacak mı? Twitter, Facebook, Instagram kapatılacak mı?

Son zamanlarda gündemde yerini koruyan konular arasında sosyal medya düzenlemesi yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medyada ki düzensizliğe işaret ederek önemli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda AK Parti'nin sosyal medya taslağında Twitter, Instagram ve Facebook'a temsilci bulundurma zorunluluğu getiriliyor.

Sosyal medya düzenlemesi son zamanların gündem konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya düzenlemesine yönelik önemli açıklamalarda bulundu ve sosyal medyadaki düzensizliğe vurgu yaptı. Bu mecralara bir düzenleme getirilmesi gerekliliği açıkladı. AK Parti'nin konuyla ilgili hazırladığı kanun teklifi çalışmasının detayları belli olmaya başladı.  

SOSYAL MEDYA YASAĞI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğine yönelik açıklamalarının ardından, AK Parti’nin konuyla ilgili hazırladığı kanun teklifi çalışmasının detayları belli olmaya başladı.

Düzenleme ile birlikte, Twitter başta olmak üzere önemli sosyal ağlara hukuka aykırı içeriğin kaldırılması veya içeriğe erişimin engellenmesi için Türkiye’de temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmesi planlanıyor. Düzenleme için Almanya ve Fransa’daki uygulamalar örnek olacak.

TEMSİLCİ ZORUNLULUĞU NEDİR?

AK Parti’nin üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre, Türkiye’de temsilci bulundurulması için Twitter, Instagram ve Facebook gibi şirketlerin temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Instagram ve Facebook gibi şirketlerin Türkiye’de ofis açmaya sıcak baktığı, Twitter’ın ise bu öneriye olumlu bir yaklaşımda bulunmadığı belirtiliyor.

Türkiye tatil ülkeleri arasında kaçıncı sırada?

Türkiye tatil ülkeleri arasında kaçıncı sırada?

Canlı, anlık gram altın ve çeyrek altın ne kadar?

Canlı, anlık gram altın ve çeyrek altın ne kadar?

2 Ağustos tarihli reyting sonuçlarında kim birinci oldu?

2 Ağustos tarihli reyting sonuçlarında kim birinci oldu?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde halat yenileme çalışmas�

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde halat yenileme çalışması