• $8,2787
  • €9,7063
  • 501.25
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
20 Şubat 2020 Perşembe 16:09 | Son Güncelleme:

Sosyal medya fenomeni 'Fındık'tan üzücü haber!

Sosyal medya fenomeni 'Fındık'tan üzücü haber!

Tokat'ın Turhal ilçesi Kayacık Köyü, Şehit Haluk Yılmaz İlkokulunun maskotu olan ve sosyal medyada yoğun ilgi gören yavru köpek 'Fındık' hastalandı.

Tokat'ın Turhal ilçesi Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu olan yavru köpek 'Fındık', ilçede ve sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Bugün ise hastalandığı öğrenilen Fındık'ı, Turhal Belediyesi veterineri, kontrol ederek ilaç verdi.

DHA'nın haberine göre, Turhal'a bağlı Kayacık köyündeki Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun müdürü Ahmet Aktürk ve öğretmenlerden Mustafa Önlen'in mezarlıkta bularak, okula getirdikleri av köpeği melezi olan erkek yavru köpek, sosyal medyada dünün en çok konuşulan konusu oldu. Okulun öğrencilerinin yoğun ilgi ve sevgi gösterdiği, 'Fındık' adı verilen köpek, DHA'nın haberinden sonra sosyal medyada gündemin ilk sıralarına çıktı. Okul Aile Birliği Başkanı Bedriye Göçer'in diktiği okul formasıyla öğrenciler arasında dolaşan 'Fındık' ilçede de ilgi odağı oldu. Bugün hastalanan 'Fındık'ı Turhal Belediyesi veterineri kontrol edip, ilaç verdi. 

'HAYVAN SEVGİSİ AİLEDE VE OKULDA AŞILANIR'

Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç, Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu öğrencilerini ve 'Fındık' ı ziyaret etti.

Öğrenci ve öğretmenlere duyarlı davranışı için teşekkür eden Erkoç şunları kaydetti:

"Bir federasyon başkanı olarak çok mutlu oldum. Müdür bey bugün bana ulaştı, 'Fındık'ın rahatsız olduğunu iletti. Turhal Belediyemiz bu konuda çok duyarlı. Zaman merhumu gözetmeksizin Turhal Belediyesi veteriner hekimliği personeli hemen gelerek gerekli müdahalesini yaptı. Bu olaydan dolayı çok mutlu oldum. Hayvan sevgisi ilk olarak ailede aşılanır daha sonra ise okulda aşılanır. Buna kocaman bir adım atan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a çok teşekkür ediyoruz.''

Haberler çıktıktan sonra yoğun telefon trafiği yaşadığını kaydeden öğretmen Mustafa Önlen şu şekilde konuştu:

"Sabaha kadar uyuyamadım. Çok güzel mesajlar ve destekler aldık. 'Fındak'ta ufak bir soğuk algınlığı var. Biz nazar gözüyle bakıyoruz. Turhal Belediyemize teşekkür ediyorum. 'Fındık'ın gerekli bakımlarını yapıyor, aşılarını yapıyor. Bugün antibiyotik aldı ve bir torba mama bıraktılar."

<p>Pandemi döneminde birçok kişi 'Bağışıklığı güçlendiren tarif' telaşına düştü. Özellikle çocuklu a

Bağışıklığı güçlendiren bal kabaklı tarifler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Amerika sokakları yeniden karıştı

İstanbul barajlarındaki barajların su seviyesi de yüzde 30'a kadar geriledi