• $8,0316
  • €9,6113
  • 454.792
  • 1407.76
23 Mart 2021 Salı 01:23 | Son Güncelleme:

Kar ne zaman ve hangi illere yağacak? İstanbul'a kar hangi gün yağacak? İşte hava durumu raporları...

Kar ne zaman ve hangi illere yağacak" İstanbul'a kar hangi gün yağacak" İşte hava durumu raporları...

İstanbul'a ve birçok ile yağması beklenen kar ile ilgili son dakika açıklamaları milyonlarca vatandaş tarafından yakın takibe alındı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Balkanlar üzerinden Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının geleceğini duyurdu. Yağışların Marmara'nın güney ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güney ve batısında etkili olacağı tahmin ediliyor. Peki, Kar ne zaman yağacak?

Mart ayının sonlarında olunmasına rağmen yeni kar uyarısı herkesi şaşırttı. Hava sıcaklıklarının hissedilir derece düşeceği ve mevsim normallerinin altına inileceği duyurulması üzerine "İstanbul'a kar ne zaman yağacak?" sorusu gündeme geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Balkanlar üzerinden Sibirya kökenli soğuk hava dalgası geliyor. Peki, Hangi illerde kar yağacak? Kar ne zaman, hangi gün yağacak?

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul il genelinde çarşamba ve perşembe günü yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde de kar yağışı görülebilir. Cuma günü de özellikle Anadolu yakasında karla karışık yağmur beklentisi var. Yağışlar genelde yağmur şeklinde olacak ama yüksek kesimlerde kar yağışı olabilir. Kar yağışı gece ve sabah saatlerinde görülecek.

23 İL İÇİN TURUNCU KOD UYARISI

Meteoroloji'nin uyarı haritası; Afyonkarahisar, Artvin, Balıkesir, Bursa, Denizli, Erzurum, Giresun, Isparta, Kütahya, Niğde, Rize, Uşak, Bayburt, Bilecik, Çanakkale, Eskişehir, Gümüşhane, Konya, Manisa, Nevşehir, Trabzon, Aksaray ve Karaman için turuncu kodlu uyarı verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlerine göre, Türkiye genelinde soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Yağışların Trakya kesimi ile İstanbul ve Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Ani sel, yıldırım, yerel dolu, kıyılarda hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Rüzgarın; Marmara'nın güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Yetkililer, olası ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

<p>Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, 'Kanada'nın S/İHA'larımızın adeta destan yazdığı 'Karab

S/İHA'lar için ambargo tartışmaları

Kartal sahilinde görülen deniz salyası endişe yarattı

Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonundan 150 eser beğeniye sunulacak

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlama: 1 ölü, 12 yaralı