• $8,3179
  • €10,1159
  • 499.193
  • 1454.25
30 Nisan 2021 Cuma 10:13 | Son Güncelleme:

Tam kapanmada pastaneler kaça kadar açık? Sokağa çıkma yasağında pastaneler açık mı, kapalı mı?

Tam kapanmada pastaneler kaça kadar açık" Sokağa çıkma yasağında pastaneler açık mı, kapalı mı"

Sokağa çıkma yasağı dün saat 19:00 itibarıyla başladı. 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edecek. Bu kapsamda bazı yerler kapalı olacak. Ramazan Bayramı'nda tatlı siparişi verecek olan vatandaşlar, Tam kapanmada pastaneler kaça kadar açık? Sokağa çıkma yasağında pastaneler açık mı, kapalı mı? sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte konu hakkında son açıklama...

Koronavirüs vakalarını en aza indirmek için yeni önlemler alındı. Buna göre ülkemizde 29 Nisan Perşembe günü ile 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar tam kapanma uygulaması faaliyete geçecek. Ramazan Bayramı'nda tatlı siparişi vermek isteyen vatandaşlar bulunuyor. Tam kapanmada pastaneler kaça kadar açık? Sokağa çıkma yasağında pastaneler açık mı, kapalı mı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA PASTANELER AÇIK MI?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede pastanelerin durumu belli oldu. Pastaneler açık olmayacak fakat paket servis şeklinde hizmet verebilecek. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı açıklama ise şu şekilde;

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yerler) sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir.

Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayı sonuna denk gelen 13 Mayıs 2021 Perşembe gününe kadar 24 saat esasına göre paket servis yapabilecektir. Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte saat 01.00'e kadar paket servis yapabilecektir.

Tam kapanma döneminde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

  • Sokağa çıkma yasağında pastanele
  • Sokağa çıkma yasağında tatlıcılar
  • bayramda tatlıcılar açık mı
  • ramazan bayramında tatlıcılar çalışıyor mu
  • tam kapanma
<p>MGM Hava Tahmin Uzmanı Şahin Şahbaz,</p><p>'Balkanlardan gelen yağışlı ve serin bir hava cuma, cu

Meteorolojiden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı