• $7,7582
  • €9,2012
  • 419.341
  • 1530.27
20 Ekim 2020 Salı 21:58 | Son Güncelleme:

Yasaklar gelecek mi? Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Yasaklar gelecek mi" Sokağa çıkma yasağı olacak mı"

Koronavirüs salgınında vaka sayısındaki artış sokağa çıkma yasağı ve yoğun dönemlerde uygulanan yasakları yeniden gündeme getirdi. Kış aylarının da yaklaşıyor olması yeni önlemlerin görüşülmesini zorunlu kıldı. Önümüzdeki 15 gün içerisindeki durum, sokağa çıkma yasağı ve diğer yasaklar için yeni düzenlemelerin gelip gelmeyeceğini belirleyecek.

Havaların soğumasıyla birlikte koronavirüs kış önlemleri görüşülmeye başlandı. Vaka sayılarındaki artış sokağa çıkma yasağı ve çeşitli kısıtlamaları yeniden gündeme taşıdı. 15 günlük vaka gözlemi neticesinde sokağa çıkma yasağı ve diğer yasaklar uygulamaya taşınabilir.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Türkiye'de salgına yönelik alınan önlemler yeniden değerlendirmeye alındı. Koronavirüs salgınında kış önlemleri görüşülmeye başlandı. Özellikle son günlerde artış gösteren vaka sayıları kısıtlamaların gerekliliğine işaret ediyor.

Hükümette yapılan toplantılarda, özellikle lokanta ve kafeterya gibi mekanların son dönemlerde kurallara yeterince uymadığına ilişkin saptamalar yapıldı.

Maske kullanımında elde edilen başarının, lokanta, kafe, AVM, toplu taşıma, cami, kamu kurumları, bankalar gibi yerlerdeki “kış kuralları” için de sağlanması hedeflendi.

Önümüzdeki 15 günlük süreçte salgının gidişatı incelenecek ve yapılacak olan düzenlemeler buna göre belirlenecek. Okulların açılması ve kapalı mekanlara geçişin yarattığı sonuçların iki hafta içerisinde görüleceği, bu süreçteki vaka sayısı artışına göre yeni önlemler planlandığı öğrenildi.

YASAKLAR GELECEK Mİ?

Buna göre toplu taşıtların kontrolü, çalışma koşullarının değiştirilmesi gibi yöntemler yeniden devreye sokulacak. Özellikle büyükşehirlerde, gece belli bir saatten sonra sokağa çıkılmaması, hafta sonları sokağa çıkma yasağı, yaş gruplarının sadece belli saatlerde dışarıda olmaları gibi uygulamalara geçilebilecek.

Ancak, bu kararlara dönülmesi aşama aşama, pandemideki seyre göre gündeme gelecek. Yani ‘maske, mesafe ve hijyen’ kuralına sıkı sıkıya uyulması olumlu sonuçlar doğuracaktır. Kış yasakları, özellikle vaka sayılarının hızla arttığı büyükşehirler için düşünülüyor.

<div><br></div><p><br></p>

Meteoroloji uzmanı açıkladı: Yağışlar kuvvetli şekilde gelecek

Şans eseri ölümden dönen insanlar

ABD'nin Yunanistan'a hibe edeceği silahlar! İşte o liste

Adana'da yanan ormanlık alanlar tekrar ağaçlandırılmak üzere hazırlanıyor